Hyundai Motor Group, Kıtlığa Maruz Kalmayı Azaltmak İçin Yerel Yonga Üreticilerinin Peşinde

0
Hyundai
Hyundai

Hyundai motor Grup, dünyanın dört bir yanındaki otomobil üreticileri için montaj hatlarını kapatan küresel bir kıtlığın ortasında yabancı kaynaklara olan bağımlılığını azaltmaya yardımcı olmak için Güney Koreli bir çip şirketiyle görüşüyor.

Yetkililer yerel bir şirketle görüştüler. Çip tasarlıyorlar, ancak TSMC üretiyorlar ve Samsung Electronics Co Ltd, Hyundai ile tanışan iki yerel masal şirketine göre tedarik zincirini daha da çeşitlendirmek için uzun vadeli bir strateji arıyor. Koreli otomobil grubu, mikrodenetleyici birimleri (MCU) gibi oto çip siparişlerinin bir kısmını, Hollandalı bir otomobil çipi tedarikçisi olan NXP Semiconductors ve Japonya’dan Renesas Electronics gibi Koreli tasarımcılara kaydırmak istiyor. Hala dünyadaki endüstri liderlerinin gerisinde kalıyor.

Hyundai

Hyundai’nin kardeş şirketi Kia’dan bir kaynak, “Şirket, başta yabancı tedarikçilerden kaynaklanan çip tedarik sorunlarının ardından Güney Kore’deki tedarik zincirini çeşitlendirmek için otomobil çiplerini yerelleştirecek” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows Sıfırlama Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Şirket, çip sıkıntısı nedeniyle Güney Kore’deki fabrikasında ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üretimi durdurdu. Hyundai Mobis, Reuters’e yaptığı açıklamada, “Bağlı şirketlerle sürekli görüşme yapmıyoruz ve çip geliştirmenin uzun vadede gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda özel itici güç “ açıklamasında bulundu.

Hyundai, bir çip tasarımını güvence altına almanın bir yolunu ararken, konuyla ilgili bilgisi olan herkes, potansiyel üretim planlarını tartışmak için dökümhane adı verilen sözleşmeli bir çip üreticisiyle de temasa geçtiğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz