Google, yeni Chrome sürümleri arasındaki süreyi hızlandırıyor

0
7

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Google, güvenlik iyileştirmelerini ve yeni özellikleri kullanıcılara daha hızlı sunmak için Chrome güncellemelerini daha sık yayınlayacak. On yıldan fazla bir süredir Google, her altı haftada bir önemli Chrome sürümlerini piyasaya sürüyordu. Şimdi, her dört haftada bir olacak.

Chrome Artık Her Dört Haftada Bir Dönüm Noktası Güncellemelerini Alacak

Chrome, on yıldan uzun bir süre önce altı haftada bir büyük güncellemeler almaya başlayan ilk tarayıcıydı. Sonunda, iki haftada bir önemli güvenlik düzeltmeleri almaya da başladı.

Şimdi, test etme ve yayınlama süreçlerindeki iyileştirmelerle birlikte Google, Chrome’un yayın döngüsünü kısaltabileceğine ve yeni özellikleri daha hızlı bir şekilde kullanıma sunabileceğine inanıyor. Chromium Blog’daki bir gönderide Google, Chrome 94’ün Q3 2021’de piyasaya sürülmesinden başlayarak, dört haftada bir Chrome’un yeni bir kilometre taşı sürümünü kullanıma sunmaya başlayacağını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Fotoğraflar, kullanıcı geri bildiriminin ardından kullanıcı arayüzü değişiklikleri alıyor

Chrome 94 şu anda 21 Eylül 2021’de kararlı bir sürüm için planlanmaktadır. Yeni sürüm döngüsü, Chrome’un kullanılabildiği tüm platformlar için geçerli olacaktır: Mac, Windows, Linux, Android ve iOS.

Kararlılığın çok önemli olduğu ve bu kadar sık güncelleme döngüsünün külfetli olabileceği kurumsal yöneticiler ve Chromium yerleştiriciler için Google, yeni bir Genişletilmiş Kararlılık seçeneği sunacak.

Bu kanalda şirket, sekiz haftada bir Chrome’un yeni sürümlerini yayınlayacak. Bu kanaldaki önemli güvenlik güncellemeleri, önemli sorunları gidermek için her iki haftada bir yayınlanacaktır.

Chrome
Chrome sürümleri

Tüm yeni özellikler ve diğer küçük güvenlik yamaları sekiz haftada bir kullanıma sunulacaktır. Daha fazla bilgi, yayın tarihi ve yaklaşan Chrome yapılarındaki değişiklikleri Chrome sürüm programında bulabilirsiniz.

Chrome’u çok sevmiyorsanız, web’e benzersiz yollarla göz atmanıza izin veren bazı Chrome alternatiflerine göz atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Chrome'un en son özelliği, en sevdiğiniz sitelerden haberdar olmanıza yardımcı olacaktır

Chrome OS için Çoklu Kararlı Sürüm Seçenekleri

Chrome sürüm döngüsündeki değişiklik, Chrome OS’yi de etkileyecektir. Google, Chrome OS için birden çok kararlı sürüm seçeneğini desteklemeyi planladığını söylüyor.

Google, yeni Chrome OS sürüm döngüsü hakkında henüz herhangi bir ayrıntı sağlamadı. Önümüzdeki aylarda farklı sürüm döngüleri hakkında daha fazla bilgiyi Chrome OS kullanıcılarıyla paylaşmayı planlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz