Google Chrome 89 yayınlandı! İşte yenilikler!

0
44

Merhaba sevgili tekno bilim adamı okuyucuları; Google Chrome 89 burada ve bugün kullanıcılara sunuluyor. Bununla birlikte, özellikle Android telefon kullanıcıları veya bilgisayarları başkalarıyla paylaşanlar için, kullanıcıların not almak isteyebilecekleri çeşitli kullanıcıya yönelik geliştirmeler geliyor.

İyileştirmelerin listesi geniştir ve Tab Arama’dan optimize edilmiş denetleyici desteğine kadar her şeyi içerir. Aşağıda, şu anda mevcut olan en önemli özelliklerin bir listesi bulunmaktadır.

İlk olarak Aralık ayında Chrome OS ile piyasaya çıkan Tab Search, artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Bu özellik, bir seferde beş adede kadar görüntülenecek şekilde tüm pencerelerde bir sayfa listesi derlemenizi sağlar. Ayrıca bu görünümden sekmeleri de kapatabilirsiniz. Bu, düzinelerce sekmenin tarayıcınızı sollamasını engellemenin kesinlikle yararlı bir yoludur. Özellikle de yardım edemeyen ama sekmeleri açık tutan türden biriyseniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android telefonlar için sahte Cyberpunk 2077 tehlikesi!
Google Chrome 89
Google Chrome 89

Chrome 89 ayrıca yıldız simgesine tıklanarak görüntülenebilen bir okuma listesi ekler. Artık normalde yer imi seçeneklerini göreceğiniz yere yerleştirilmiştir. Orada, Yer İşaretleri konumundaki belirli bir klasöre eklemenizi sağlayan yeni bir “okuma listesine ekle” seçeneği göreceksiniz. Okuduğunuz ve hala okumak istediğiniz öğelere göre sıralayın ve bitirdiğinizde silin. Hızlı görünüm, hangi sayfaları hala okumakla ilgilendiğinizi kolayca ayırt etmenizi sağlar.

Güncelleme ayrıca, klavyeler ve oyun kumandaları gibi bazı denetleyicilerin Chrome ile daha sorunsuz çalışmasına yardımcı olan bir API olan WebHID için varsayılan desteği de beraberinde getiriyor. Ek, daha karmaşık mantık türleri gerektiren öğeler artık Chrome 89 kullanıcıları arasında önemli iyileştirmeler görebilir. Daha sorunsuz bir geçiş için süreci etkinleştirme ihtiyacını ortadan kaldırır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz