Google, yeni AR gözlükleri oluşturmak için microLED girişimini satın aldı

0
yeni ar gözlükleri 2023
yeni ar gözlükleri

Görünüşe göre Google, piyasaya başarılı bir çift akıllı gözlük sunma planından vazgeçmiyor. Şirketin ilk girişimi 2014 yılında Google Glass’ı halka arz etmesiyle gerçekleşti. Ne yazık ki bu akıllı gözlükler fiyasko oldu. Tabii ki, bu sonucu gözlüğün çılgın 1.500 dolarlık fiyat etiketine veya ürünün zamanının ötesinde olması gerçeğine bağlayabiliriz. Durum ne olursa olsun, Google, yeni bir çift AR gözlüğü geliştirmesine yardımcı olmak için bir microLED girişimi edindiğini iddia ettiği için, yeni bir bilgi raunduna hazırlanıyor gibi görünüyor.

The Information’a göre Google, yakın zamanda gelecekteki AR cihazlarını geliştirmesine yardımcı olmak için Raxium’u satın aldı. Bu operasyonun arkasındaki ana neden, Google’ın yeni bir AR gözlüğü geliştirmek için yeni bir konsept ve yeni fikirler bulmaya çalışırken başarılı olamaması olabilir. Bu nedenle, şirketin hatlarına yeni yetenekler ve teknoloji eklemek için yeni şirketler satın alması mantıklı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   HONOR 30 Lite Fotoğraf ve Özellikleri Ortaya Çıktı

microLED

Raxium, Google tarafından satın alınan ilk girişim değil, çünkü şirket 2020’de North’u da ekibine ekledi ve bu da maalesef Focals 1.0 ve 2.0 Akıllı Gözlüklerin ölümüne yol açtı. Durum ne olursa olsun, bu yeni hamle, Google’ın harika bir akıllı gözlük yaratma yarışında üstünlük kazanmalarına yardımcı olmak için benzer işlemler yapan Apple ve Meta’ya karşı harika bir şey bulmasına yardımcı olabilir.

Operasyonun nihai maliyeti hakkında somut bir bilgi yok, ancak önceki bilgiler Raxium’un 1 milyar dolar civarında bir değere sahip olduğunu iddia ediyor. Başlangıç, temel olarak AR ve VR uygulamaları için microLED ekranlar geliştirmeye odaklanıyor ve normal OLED pikselinizden daha küçük olan 3.5 µm kadar küçük piksellere ulaştığını iddia ediyor gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz