Netflix Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

0
netflix abonelik
netflix abonelik

Netflix, geçtiğimiz günlerde abonelik maliyetlerini yeniden artırdı. Yeni fiyat çok paraysa, eskisi kadar izlemiyorsanız veya çok fazla video akışı hizmeti için ödeme yapmanız gerekiyorsa, iki seçeneğiniz var. Aboneliğinizi cüzdanda daha az acı verecek şekilde değiştirin veya hemen iptal edin. Farklı bir plan, maliyetleri bütçeniz dahilinde tutmanıza yardımcı olabileceğinden, aboneliğinizi değiştirmek iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Ancak, Netflix’in sunduğu şeylerden artık zevk almıyorsanız, Netflix aboneliği iptal etmek en iyi seçenek olabilir.

Netflix Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Web tarayıcısında:

Netflix aboneliğinizi iptal etmek basit ve kısa bir işlemdir. Ancak doğrudan yürürlüğe girmez. Netflix, üyeliğinizi iptal ettikten sonra bile faturalandırma döngünüzün sonuna kadar aboneliğin keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Bunu akılda tutarak, ek ücretlerden kaçınmak için erken iptal etmeyi düşünmek en iyisidir. Netflix’i kullanmayı bırakmaya karar verdiyseniz, Mac, Windows veya Linux masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda bir web tarayıcısı kullanarak aboneliğinizi iptal etmek için atmanız gereken adımlar burada.

  1. Seçtiğiniz bir web tarayıcısından Netflix’te oturum açın. Şimdi, sağ üst köşedeki profil simgesinin üzerine gelin ve “Hesap” üzerine tıklayın.
  2. Burada “Üyelik ve Faturalandırma” bölümünün altında “Üyeliği İptal Et” seçeneğini göreceksiniz.
  3. Üzerine tıklayın ve bir sonraki sayfada iptalinizi onaylayın. Akış platformundaki üyeliğinizi durdurmak için “İptal Etmeyi Bitir” düğmesine tıklamanız gerekir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Adobe, yapay zekayı Photoshop'a entegre ediyor
netflix aboneliği
netflix aboneliği iptal etme

Android’de:

Android’deki Netflix uygulamasının, masaüstü uygulamasına benzer bazı benzersiz ayarları vardır. Ancak çoğu, çevrimdışı görüntüleme için veri kullanımını sınırlamak ve içerik indirmek içindir. Ancak, hesapla ilgili diğer ayarları değiştirebilmek için bir tarayıcı sayfasına yönlendirileceksiniz. Aşağıda bulunan adımları takip ederek hesap ayarlarına erişmek için Netflix uygulamasında gezinebilirsiniz:

  1. Android cihazınızda Netflix uygulamasında oturum açın. Sağ üst köşedeki profil simgesine dokunun.
  2. Profil sayfasındaki seçenekler listesinden “Hesap”ı seçin. Sizi bir web tarayıcısında hesap ayarları sayfasına yönlendirecektir. Evet, Netflix Android uygulaması hesap kurulumunu içermez.
  3. Ardından aşağı kaydırarak “Üyeliği İptal Et” seçeneğine tıklamanız gerekir.
  4. Sonra, bir sonraki sayfada, mavi renkli “İptal Etmeyi Bitir” düğmesine dokunarak iptali onaylayın. Netflix daha sonra size “Üyeliğinizi iptal ettik” yazan bir onay mesajı gösterecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPad etkin değil hatası çözümü nedir? - 2021

iPhone’da:

Netflix, hesap ayarlarınızı iPhone, iPad veya diğer akış cihazlarınızdan değiştirmenize izin vermez. Bu nedenle, bu ayarlara erişmek için Android telefonunuzda veya PC’nizde bir web tarayıcısı kullanarak Netflix’te oturum açmanız gerekecektir. Ardından, Web Tarayıcısı bölümü için açıklanan işlemin aynısını izleyin.

iPhone’unuzda Netflix uygulamasını açarsanız ve sağ üst köşedeki profil simgesine dokunursanız, aşağıdaki sol ekran görüntüsünde sayfayı göreceksiniz. Buradan “Hesap”ı seçin ve “Hesap ayarlarınızı mı arıyorsunuz? Hesabınızı yönetmek için lütfen web’de Netflix’e gidin.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz