Google Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan Meet Video Arka Planlarını Test Ediyor

0
Google Meet Video Arka Planları Test Ediyor
Google Meet Video Arka Planları Test Ediyor

Google şu anda Meet video konferans platformu için yapay zeka tarafından oluşturulan arka planları test ediyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların görüntülü arama arka planlarını yapay zeka tarafından oluşturulan görüntülerle değiştirmelerine olanak tanıyor.

Google Meet, AI Üretimi Arka Planları Test Ediyor

Bu özelliğe erişimi olanlar için özelliği etkinleştirmek oldukça basit. Kullanıcılar bir toplantıya katılmadan önce önizleme videolarının sağ alt köşesindeki efekt simgesine tıklayabiliyor. Ardından, istedikleri arka plan türünü açıklayan bir istem yazabilir ve çeşitli kategoriler arasından seçim yapabilirler.

Google Meet Video Arka Planlarını Test Ediyor
Google Meet Video Arka Planlarını Test Ediyor

Kullanıcılar zaten bir toplantıdaysa ve arka planlarını değiştirmek istiyorlarsa, seçeneği üç nokta simgesinin altındaki “Görüntü efektleri uygula” menüsünde bulabilirler. Ne yazık ki, bu özellik şu anda kademeli olarak kullanıma sunuluyor ve henüz tüm kullanıcılar tarafından kullanılamayabilir. Ancak kullanıcılar Google’ın Workspace Labs test programına katılma talebinde bulunarak erişim sağlayabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp, herkes için uçtan uca şifreli yedeklemeler sunmaya başladı

Bu özelliğe kaydolurken göz önünde bulundurulması gereken bir gizlilik politikası olduğunu unutmamak önemlidir. Google’ın kişisel hesaplar için Workspace Labs gizlilik politikasına göre, insan yorumcular özellikleri geliştirmek için kullanıcının verilerini okuyabilir, açıklama ekleyebilir ve işleyebilir. Google’ın yapay zeka çalışma araçları Microsoft 365’in AI Copilot paketi ile rekabet halinde. Google, Mayıs ayında Search ve AI Workspace Labs için kayıtlara başladı ve kullanıcıların Bard chatbot ve AI tarafından oluşturulan özetler gibi çeşitli AI deneylerini test etmelerine olanak tanıdı.

Google Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan Meet Video Arka Planlarını Test Ediyor
Google Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan Meet Video Arka Planlarını Test Ediyor

Workspace Labs programı, kullanıcılara üretkenliği ve verimliliği artırabilecek yenilikçi özelliklere erişim sağlıyor. Örneğin, kullanıcılar Bard’ın yapay zeka tarafından oluşturulan özetlerinden veya belgeleri analiz ederek kişisel bir asistan görevi gören NotebookLM özelliğinden yararlanabiliyor. Genel olarak, Google’ın yapay zeka tarafından oluşturulan Meet video arka planlarını test etmesi, video konferansa yeni bir özelleştirme ve yaratıcılık düzeyi katıyor. Kullanıcılar toplantı ortamlarını kişiselleştirebilir ve görüntülü görüşmelerini daha ilgi çekici ve görsel olarak çekici hale getirebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz