Apple, bu Ekim ayında M3 çiple çalışan iMac’i piyasaya sürmeyi planlıyor

0
Apple, bu Ekim ayında M3 çiple çalışan iMac'i piyasaya sürmeyi planlıyor

Mark Gurman’ın haberine göre Apple, iMac’ten başlayarak merakla beklenen M3 bilgisayar serisini tanıtmaya hazırlanıyor olabilir. Fütüristik Vision Pro ve USB-C bağlantı özelliğine sahip iPhone 15 serisinin yarattığı heyecanın yanı sıra, Apple’ın iMac’in başı çektiği yeni nesil M3 bilgisayarlarını piyasaya sürmeye hazırlandığı söyleniyor.

Apple, Yeni Nesil M3 Bilgisayarlarını Piyasaya Sürecek

Unbox.ph, bu çiplerin büyük olasılıkla son derece gelişmiş 3nm süreci kullanılarak üretileceğini bildirdi. Ayrıca bu sürüm, M1 çipine geçişinden ve 2021’de 24 inçlik bir modelde sınırlı olarak bulunmasından bu yana iMac için ilk yükseltme olarak hizmet edecek. Ancak, 32 inçlik daha büyük bir iMac’i merakla bekleyenlerin sabırlı olmaları gerekecek, çünkü şu anda geliştirmenin ilk aşamalarında ve 2024’ün sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Youtube Premium iptal etme ve Youtube Music iptal etme nasıl yapılır?
Apple M3 çiple çalışan iMac'i piyasaya sürmeyi planlıyor
Apple M3 çiple çalışan iMac’i piyasaya sürmeyi planlıyor

Raporda ayrıca M3 çip yükseltmesinin 13 inç MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro gibi diğer Apple ürünlerini de kapsayacağına dair beklentiler olduğu belirtiliyor. Touch Bar ve eski ekran çerçevelerine sahip 5 yıllık bir tasarım kullandığı düşünüldüğünde, 13 inç MacBook Pro’nun bu seriye dahil edilmesi sürpriz olabilir.

iPad’lerle ilgili olarak, Mark Gurman özellikle M2 iPad’lerden bahsetmemiş olsa da, iPad Air’in geliştirilmiş bir versiyonunun geliştirilmekte olabileceğini öne sürdü. Ayrıca, OLED ekranlı ve M3 işlemcili bir iPad Pro’nun 2024 yılında piyasaya sürülebileceğine dair söylentiler de dolaşıyor.

Bu arada, Wedbush Securities analistlerinden Dan Ives, geçtiğimiz günlerde Daily Mail ile görüşlerini paylaştı ve iPhone 15’in devrim niteliğinde bir cihaz olacağını, özellikle de son dört yıldır iPhone’larını yükseltmeyenlere hitap edeceğini iddia etti. Ives’e göre iPhone 15, Apple’ın yapay zeka (AI) alanına girişinin işareti olabilir. iPhone’un donanım özellikleri etkileyici olsa da, yazılım alanındaki gelişmeler belirli fiziksel sınırlamaların üstesinden gelme potansiyeline sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   TikTok 60 dakikalık videoları test etmeye başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz