Google Yakında Doğrulanmış Reklamverenler İçin Mavi Tik Getirebilir

0
Google Yakında Doğrulanmış Reklamverenler İçin Mavi Tik Getirebilir
Google Yakında Doğrulanmış Reklamverenler İçin Mavi Tik Getirebilir

Bir rapora göre, Google’ın doğrulanmış reklamlar için mavi tik işaretini test ettiği ve muhtemelen yakında kullanıma sunacağı bildiriliyor.

Google’dan ‘Mavi Tik’ Hamlesi!      

Twitter ve Meta’dan sonra, California merkezli bir teknoloji devi olan Google’ın, Google Ads tarafından doğrulanan belirli reklamverenler için mavi işareti test ettiği bildiriliyor. Hareket, kullanıcıların gerçekliğini korumak için belirli reklamverenleri doğrulamayı amaçlıyor. Ancak şirket henüz Google Verified ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

Google Mavi Tik
Google Mavi Tik

Search Engine Land’e göre, Google Ads mavi tik onay işareti bulunur. Google reklamveren doğrulama programı, Mavi rozetleri içerir. Doğrulanmış reklamverenler için mavi onay işaretleri için Google testini ilk fark eden SEO analisti Khushal Bherwani oldu.

“Google artık doğrulanmış işletmeler için sponsorlu sonuçlarda doğrulanmış bir mavi onay işareti simgesi gösteriyor” diye tweet attı. Rapora göre, Mavi rozet, reklamın onay işareti olmayan diğer reklamlardan sıyrılmasına yardımcı olabilir ve “potansiyel olarak daha yüksek tıklama oranlarına ve dönüşümlere yol açar.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp yakında sohbet yedeklemelerinizi bir parola ile şifrelemenize izin verecek

Bu arada, ABD merkezli bir sosyal medya devi olan Meta, ABD’deki Facebook ve Instagram kullanıcıları için ücretli bir abonelik planı olan ‘Meta Verified’ı çoktan tanıttı. Ek olarak, şirket Avustralya ve Yeni Zelanda’da faaliyete geçti.

Meta Onaylı’nın faydaları, kimliğe bürünmeye karşı daha iyi koruma ve doğrulanmış etiketle birlikte müşteri desteğine doğrudan erişimdir. Aboneliğin fiyatı 11,99 dolardan (web kullanıcıları için) ve Android ve iOS kullanıcıları için 14,99 dolardan başlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz