Esenboğa’ya EGO seferleri başlayacak

0
Esenboğa’ya EGO seferleri başlayacak
Esenboğa’ya EGO seferleri başlayacak

Esenboğa Havalimanından şehir içi ulaşımını sağlayan Belko Air ile ihale sürecinin sona ermesi ile birlikte yarından itibaren şehir içi ulaşım ve havalimanı için EGO otobüsleri ile gerçekleştirilecek.

Elektrik Gaz Otobüs Genel Müdürlüğü (EGO) tarafından yapılan duyuru ile birlikte 4 Nisan saat 24.00’da sona eren ihale ile birlikte Belko Air firmasının transfer ve ulaşım seferlerine son verilecek. Esenboğa Havalimanı’ndan şehir içi ulaşımlarını sağlayan Belko Air ile ihale süreci sona ermesi ile birlikte yarından itibaren şehir içi ulaşım ve havalimanı için EGO otobüs seferleri başlayacak.

EGO Açıklamalarda Bulundu

EGO kendi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte yarından itibaren havaalanına gidecek olan Ankara’da yaşayan vatandaşlara EGO otobüslerinin kullanılacağı duyurdu. Yapmış olduğu açıklamada: “Esenboğa Havalimanı-AŞTİ-Kızılay güzergahında yolcu taşımacılığını yapan Belko Air firmasının ihale süreci, 4 Nisan Salı günü, saat 24.00 itibari ile sona ermiştir. Bu sebeple, 5 Nisan Çarşamba gününden itibaren bu araçların seferleri yapılmayacaktır.” açıklamasında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   419 kilometre menzilli elektrikli motosiklet: Alrendo TS Bravo
Esenboğa’ya EGO seferleri
Esenboğa’ya EGO seferleri

Elektrik Gaz Otobüs Genel Müdürlüğü (EGO), Türkiye’nin başkenti Ankara’ya hizmet veren toplu taşıma şirketidir. EGO, 1949 yılında kurulmuş ve o tarihten bu yana şehir sakinlerine uygun fiyatlı ve çevre dostu ulaşım sağlamada önemli bir rol oynamıştır. EGO, Ankara’daki otobüslerin, metro hatlarının, hafif raylı sistemlerin ve diğer toplu taşıma araçlarının yönetiminden ve işletilmesinden sorumludur.

EGO’nun en önemli başarılarından biri elektrikli ve doğal gazla çalışan araçları benimsemesidir. EGO 1994 yılında elektrikli otobüsler kullanmaya başladı ve bu sayı o tarihten bu yana sürekli olarak arttı. Bugün, EGO filosunun neredeyse %30’u elektrik veya doğal gazla çalışmakta ve Ankara’nın ulaşım sisteminin karbon ayak izini önemli ölçüde azaltmaktadır. Ayrıca şirket, enerji ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak için çeşitli önlemler almıştır. EGO, güvenli ve kullanıcı dostu bir ulaşım sistemi sağlamayı da taahhüt etmektedir. Şirket, filosunu düzenli olarak gelişmiş güvenlik özellikleriyle donatılmış yeni otobüsler ve trenlerle güncellemektedir. Otobüsler, yolcuların otobüslerinin nerede olduğunu ve ne zaman varacağını bilmelerini sağlayan GPS ve diğer takip teknolojileriyle donatılmıştır. Ayrıca EGO, nakit ödeme ihtiyacını ortadan kaldıran bir akıllı biletleme sistemi uygulayarak süreci yolcular için daha rahat ve güvenli hale getirmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz