Google, Windows için Nearby Share Beta’yı Yayınladı

0
Google, Windows için Nearby Share Beta'yı Yayınladı
Google, Windows için Nearby Share Beta'yı Yayınladı

Google, Android telefonunuzla her iki yönde de dosya paylaşmanıza yardımcı olan Nearby Share uygulamasının Windows için beta sürümünü yayınladı.

Google’dan Priya Samnerkar, “Nearby Share Beta, uygulama ister masaüstünde açık ister arka planda çalışıyor olsun, Windows PC’nizle birlikte çalışıyor,” diye yazıyor. “Bilgisayarınızdan yakındaki bir Android cihaza fotoğraf, video ya da belge göndermek, uygulamaya sürükleyip bırakmak ya da sağ tıklama menüsünden ‘Yakındaki Paylaşımla Gönder’i seçmek kadar kolay. Açılan listeden hangi Android cihazlarla paylaşmak istediğinizi seçmeniz yeterli.”

Google, Windows Nearby Share Beta
Google, Windows Nearby Share Beta

Bu harika bir fikir ve test ederken dosyaları Pixel’imden PC’ye veya tam tersi şekilde taşımak için iyi çalıştığını gördüm. Ancak aynı zamanda yanlış bir uygulama: Google, Windows başladığında çalışması gereken başka bir bağımsız uygulama oluşturmak yerine, Windows’ta zaten yerleşik olarak bulunan Yakındaki Paylaşım özelliği ile entegre olmalıydı. Windows’tan paylaşıma gittiğinizde size mevcut bilgisayarlarınızı ve telefonlarınızı sorunsuz bir şekilde göstermelidir. Ama yine de hiç yoktan iyidir. Android telefonunuz ve bilgisayarınız arasında dosya paylaşmanız gerekiyorsa, bu, bunu yapmanın oldukça sorunsuz bir yoludur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz