Google Pixel 9 serisinin Ağustos ayında geleceğini doğruluyor

0

Google, Ağustos ayında bir donanım lansmanı için davetiye gönderdikten sonra birçok kişiyi şaşırttı. Davetiyede etkinliğin ana odağının “Google AI, Android yazılımı ve Pixel cihaz portföyünün en iyileri” olacağı belirtiliyordu. Pixel cihazlarından bahsedilmesi teknoloji meraklılarının ilgisini çekti ve Pixel 9 serisinin lansmanını görebilecekleri yönünde spekülasyonlar yapmaya başladılar.

Görünüşe göre Google’ın şovun ana kahramanını saklamaya niyeti yok çünkü Google Store sayfasındaki bir teaser, Pixel 9 serisinin Ağustos ayındaki donanım etkinliğinde resmi olarak piyasaya sürüleceğini doğruluyor. Pixel 8 serisi Ekim 2023’te piyasaya sürüldüğü için bu yılın Pixel serisi çok daha erken geliyor gibi görünüyor.

Google İlk Teaser’da Pixel 9 Pro’yu Gösterdi

Teaser, geçen ay dolaşıma giren sızıntılarla uyumlu olarak Pixel 9 serisinin tasarımını incelikle gösteriyor. Önceki sızıntıya göre, Pixel 9, Pixel 9 Pro ve Pixel 9 Pro XL yuvarlak bir dikdörtgen kamera modülü içerecek ve Google tarafından paylaşılan teaser’da da açıkça görülen belirgin yuvarlak kenarlara sahip olacaktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   NVIDIA, GeForce RTX 3060 Ti'ı Tanıttı

Resmi teaser Pixel 9 serisi hakkında çok fazla ayrıntı paylaşmasa da, “IX” ibaresini belirgin bir şekilde göstererek yaklaşmakta olan amiral gemilerinin takma adını doğruluyor gibi görünüyor. Sayfanın URL’sinde ayrıca “google_pixel_9_pro” ifadesi yer alıyor ve Pixel 9 serisinin Ağustos ayında piyasaya sürüleceğine dair hiçbir şüphe bırakmıyor.

Daha önce, Pixel 9 ve Pixel 9 Pro’nun iPhone 15 Pro ile aynı boyutta olacağı bildirilmişti. Büyük kardeşleri Pixel 9 Pro XL ise iPhone 15 Pro Max’in boyutlarına yakın olabilir. Pixel 9 ve Pixel 9 Pro’nun arka tarafında çift kamera kurulumu olduğu sızdırılırken, Pixel 9 Serisinin üçlü kamera kurulumuyla geleceği gösteriliyor.

Ayrıca, Tensor G4 yonga setiyle güçlendirilen Pixel 9’un ilk test modelleri de AnTuTu benchmark’ında görüldü ve Pixel 8’e göre mütevazı iyileştirmelere işaret etti. Google’ın Pixel 9 serisinin yanı sıra Pixel Watch 3 ve Pixel Fold 2’yi de piyasaya süreceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz