Audi, 2021’den bu yana üretilen iki milyon Audi otomobil için ChatGPT entegrasyonunu duyurdu

0
Audi, 2021'den bu yana üretilen iki milyon Audi otomobil için ChatGPT entegrasyonunu duyurdu
Audi, 2021'den bu yana üretilen iki milyon Audi otomobil için ChatGPT entegrasyonunu duyurdu

Audi bugün yaptığı açıklamada, Microsoft Azure OpenAI Hizmeti destekli ChatGPT entegrasyonunu bu yılın Temmuz ayından itibaren milyonlarca Audi modeline getireceğini duyurdu. Bu entegrasyon sayesinde milyonlarca Audi araç sahibi gelişmiş sesli kontrol özelliklerinden yararlanabilecek.

2021’den bu yana üretilen ve MIB 3’e (üçüncü nesil modüler bilgi-eğlence sistemi) sahip yaklaşık 2 milyon Audi modeli bu ChatGPT entegrasyon güncellemesini alacak. Q6 e-tron gibi yeni Audi modelleri ve E3 1.2 elektronik mimarisine sahip gelecekteki modeller, Audi asistanının bir uzantısı olarak Cerence Chat Pro aracılığıyla bu ChatGPT entegrasyonunu alacak.

Audi, ChatGPT Entegrasyonu ile Bilgi-Eğlence Sistemini Geliştiriyor

Audi sahipleri artık bilgi-eğlence, navigasyon ve klima sistemlerini sesli olarak kontrol etmenin yanı sıra genel bilgi soruları da sorabilecekler. ChatGPT destekli asistanı “Hey Audi” diyerek veya direksiyon simidindeki bas-konuş düğmesini kullanarak çağırabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   M1 ile Apple iMac 2021 ön siparişe geçiyor
Audi, ChatGPT Entegrasyonu ile Bilgi-Eğlence Sistemini Geliştiriyor
Audi, ChatGPT Entegrasyonu ile Bilgi-Eğlence Sistemini Geliştiriyor

Yeni ChatGPT destekli Audi asistanı, klimayı açmak gibi bir araç işlevini yerine getirmesi veya genel bilgi soruları için sorguyu ChatGPT’ye iletmesi gerekip gerekmediğini otomatik olarak anlayabilir. Gizlilik söz konusu olduğunda Audi, tüm soru ve cevapların işlendikten sonra silineceğini iddia ediyor. Gelecekte Audi kullanıcıları araç hakkında daha karmaşık sorular sorabilecekler. Örneğin, araçları için doğru lastik basıncını ve daha fazlasını sorabilecekler.

Audi İç Mekan, Bilgi-Eğlence ve Bağlantı Geliştirme Başkan Yardımcısı Marcus Keith, “ChatGPT’nin sesli kontrolümüze sorunsuz entegrasyonu ile her iki uygulamanın güçlü yönlerini birleştiriyoruz” diyor. “Sesle kontrol edilen bir dizi işleve ek olarak, müşterilerimiz artık yapay zeka tabanlı bilgiye basit ve güvenli erişimden faydalanabilecekler. Bu, Audi araçlarında sınıfının en iyisi kabin içi deneyimine doğru atılan bir sonraki adımdır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mozilla Firefox'ta Arama Önerileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Cerence Gelir Müdürü Christian Mentz, “Üretken yapay zeka destekli çözümlerimizin erişimini daha da fazla sürücüye ulaştırmak için Audi ve Volkswagen Grubu ile işbirliğimizi sürdürmekten gurur duyuyoruz” dedi. “Cerence Chat Pro, Audi araç içi asistanını eşsiz bir zeka seviyesiyle geliştirerek yolda güvenliği, konforu ve üretkenliği artıracak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz