Google Meet Premium Toplantıları Artık Ücretsiz Oldu

0
google meet ücretsiz oldu
google meet ücretsiz oldu

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak internet teknolojileri haberlerini sizlere güncel olarak iletiyoruz. Bugün ise Google Meet uygulamasının ücretsiz hala gelmesini ve yakın zamanda ise belli sınırlamalar getirileceğini anlatacağız.

Zoom, Teams, Whatsapp, İnstagram vs. gibi uygulamaları kullanarak son günlerde sevdiklerimizle bir arada olmaya çalışıyoruz değil mi? Bu uygulamalar ücretsiz olması neticesiyle çok tutuldu fakat güvenlik açıklarının olması milyonlarca kişinin özel bilgilerini tehlikeye atabiliyor. Bugün güvenlik konusunda oldukça iddaalı olan Google Meet uygulamasının ücretsiz olmasını ve bunun ne kadar süreceğini görelim.

[toc]

google meet ücretsiz oldu
google meet ücretsiz oldu

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Google Meet nedir?” answer-0=”Google Meet temelinde güvenli online iş toplantıları için geliştirilmiş bir uygulamadır.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Google Meet ücretli mi ücretsiz mi?” answer-1=”Google Meet çok kısa bir süre önce premium toplantılarını ücretsiz hale getirdi. Tabiki hala bazı özellikler ücretli. Ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”Google Meet ne zamana kadar ücretsiz?” answer-2=”Bu uygulama bildiğimiz kadarıyla uzun bir süre ücretsiz kalacak fakat zoom gibi görüşme sürelerinde bir sınırlama getirebilir. Bu konunun da ayrıntısını yazımızda görebilirsiniz.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'da Grup FaceTime Nasıl Kullanılır?

Google Meet Premium Toplantıları Şu anlık Ücretsiz:

Güvenli iş toplantıları için geliştirilen Google Meet uygulaması Koronavirüs sebebiyle piyasada oluşan ihtiyacı gidermek için premium toplantılarını ücretsiz hale getirdi. 250 kişiye kadar toplantı oluşturabileceğiniz uygulama şu anlık ücretsiz halde.

İleri ki zamanlarda ise bu toplantıların ilk 60 dakikası ücretsiz olmak üzere ilk 1 saat sonrasında ücret alınacağı söyleniyor. Ancak bu güncelemenin tarihi daha belli değil, Meet uygulamasını şuan indirip ücretsiz bir şekilde kullanailirsiniz.

google-meet-ozellikler

Google Meet İndirmeleri Katlandı

Google Meet ücretsiz olarak duyurulmadan önce +5 milyon indirilmesi bulunmaktaydı. Şuan uygula çok kısa bir sürede +50 milyon indirilmeye ulaştı. Önümüzdeki günlerde ise bu sayınında katlanacağı düşünülüyor.

İlginizi çekebilir: Zoom Uygulamasına Güçlü Rakip : Google Duo

Google Meet Uygulamasının Avantajları

  •  Diğer zoom gibi uygulamalarda ilk 40 dakika ücretsiz. Ancak şuan Meet’te süre sınırlaması bulunmamakta, ileride bir sınır getirilecek olsa da bu sınır 60 dakikadan az olmayacak.
  •  Katılımcı sayısı olarak da 250 kişilik toplantılara imkan sağlayan uygulama bir çok rakibi geçmekte.
  •  Bu uygulama ilk olarak güvenli iş toplantıları oluşturmak amacıyla geliştirildiği için en güvenilir görüşme yapma uygulamalarından biri diyebiliriz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook kısa videolara ve hikayelere reklam sunuyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz