Zoom Uygulamasına Güçlü Rakip : Google Duo

0
31
google duo
google duo

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bugün sizler için son günlerde dünyada çokça kullanılan Zoom uygulaması için güçlü bir rakip olan Google Duo’yu tanıtacağız.

Google Duo Nedir?

Google Duo karşılıklı olarak görüntülü konuşabileceğiniz bir uygulama. Yeni gelen konferans özelliğini teknobilimadami.com üzerinden inceleyebilirirsiniz.

Google Duo yeni özellikler neler?

Bir çok yeni özelliği sitemizdeki ilgili haberden öğrenebilirsiniz.

 

Zoom Uygulamasına Yeni Rakip

Özellikle COVİD-19 salgını nedeniyle görüntülü konferans uygulaması olarak Zoom’un birden ışığı parladı. Fakat bu parlamayla dikkatleri üzerine çekmesiyle uygulamada bazı güvenlik açıkları olduğu anlaşıldı. Güvenlik açığı söylentilerden dolayı çoğu kişi başka uygulamalar kullanmaya başladı. Son günlerde tanıtılan Google Duo konferans sistemiyle Zoom için güvenlik sistemleri güçlü, büyük bir rakip geliyor!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   POCO X3 NFC modeline indirim geldi!
google duo
duo konferans sistemi

Google Duo Konferans Sistemi

 

Yaklaşık 3 yıl önce görüntülü konuşma uygulaması olarak çıkan Google Duo geçtiğimiz günlerde konferans sistemiyle tekrardan tanıtıldı. Adından anlaşıldığı gibi bu uygulama ilk başta iki tarafın görüşebileceği bir uygulama olarak çıktı. COVİD-19 salgını nedeniyle oluşan online konferans uygulaması ihtiyacını gidermek için bir çok kişinin aynı anda bağlanabildiği konferans sistemini hayata geçirdi.

google duo aile gorusmesi
duo aile gorusmesi

Google şuanlık bu özellikleri tablet, akıllı telefon ve ipad için getirmiş olsa da önümüzdeki günlerde Google Chrome üzerinden 32 kişilik konferans özelliğini sunucak. Bu 32 kişilik konferans özelliği diğer uygulamalara ne zaman gelir onu tam olarak bilemiyoruz.

Konferans Sistemiyle Beraber Gelen Yeni Özellikler

Duo tarafından aile görüşmesi olarak adlandırılan bu konferans özelliğinde diğer rakiplerinden farklı olarak yeni özellikler getirdi. Bu özelliklerde instagram tarzı filtreler, çizim oluşturabileceğiniz bir alan gibi bir çok yeni özellik bulunmakta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp gizlilik politikası ertelendi! İşte detaylar
İlginizi Çekebilir: Türkiye’nin İlk Online Konferans Uygulaması

 

Güvenliğe de çok büyük önem vermesiyle tanıdığımız Google güvenlik önlemleri için çeşitli özellikler de getirmiş. Aile görüşmesi adı altında konferans görüşmelerinizi sadece sizin oluşturduğunuz aile üyeleri görebilecek ve katılabilecek. Ayrıca uygulamada hesap oluşturmakta Google hesaplarınız üzerinden olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz