Doların Yükselişini 3 Gün Önceden Bildi!

0
19
dolar-remzi-ozdemir-3
dolar-remzi-ozdemir-3

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi Olarak bugün sizler için doların yükselişini 3 gün önceden tahmin eden Remzi Özdemir’in, olası SWAP anlaşması sonrası yorumlarını derledik.

Son haftalarda kurların ani dalgalanmaları, birçok bireyin kafasında soru işaretleri yarattı. Bu çalkantılı günlerde, Remzi Özdemir yaptığı yorumlar ve analizler ile kur gidişatını önceden tahmin ederek ilgi odağı oldu.

Kur Düşecek Mi?

Tokyo ve Londra ile yapılabilecek bir SWAP anlaşması sonrasında, doların 6.60 seviyelerine çekilmesi bekleniyor.

SWAP Nedir?

SWAP, finansta yapılan bir takas anlamında gelmektedir.

Koronavirüs pandemisi günlerinde ekonomik anlamda çalkantılı günler yaşayan Türkiye, geçtiğimiz hafta büyük bir dalgalanmaya maruz kaldı. Dolar kuru, tüm zamanların rekorunu kırarak 7.26 ile adeta zirve yaptı. Doların yükselme eğiliminde olacağını tam 3 gün öncesinden tahmin eden Remzi Özdemir de, bu süre zarfında en çok arananlar içerisinde kendine yer buldu. Özdemir, kura dair yaptığı analizlerin bir yenisini de ilerleyen süreç için gerçekleştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Koronavirüs Sonrası Yaz Tatili Kuralları Neler?

“SWAP anlaşmaları doları düşürür”

dolar-remzi-ozdemir2
dolar-remzi-ozdemir

Türk lirasının değer kaybı yaşadığı sürecin ardından, kısa sürede SWAP anlaşmaları ile kurdaki düşüşün hızlanacağını belirten Özdemir, ilk etapta önemli bir gerileme yaşanacağını vurguladı.

İlginizi Çekebilir: Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Geçen hafta içerisinde FED ile yapılan SWAP anlaşması haberlerinin ardından kurun hızlı bir şekilde 7 bandına gerilediğini söyleyen Özdemir, aynı zamanda “FED’in anlaşma için ortaya koyduğu şartlar nedeniyle, orta yol bulunması zor gözüküyor” yorumunu yapmıştı.

Özdemir, FED ile yapılan görüşmelerin ardından Türkiye’nin Londra ve Tokyo’nun nabzını yokladığının altını çizdi. Bu ülkelerde yapılacak muhtemel bir anlaşmanın sonuçlarına da değinen yazar, anlaşma gerçekleşirse sert bir düşüşün ilk etapta yaşanabileceğini belirtti.

Londra ve Tokyo’dan gelecek iyi haberlerin büyük bir etki yaratabileceğini vurgulayan Özdemir, “Kur dalgalanması sonrasında eğer anlaşma gerçekleşirse, kur 6.60 seviyelerine kadar gerileyebilir. FED’in ardından Londra ve Tokyo ile yapılması ihtimal olan bir anlaşma, bu kuru ilk etapta fazlasıyla etkiler” yorumunda bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bakan Soylu, herkesi Telegram'a çağırdı!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz