Google TV’de Uygulamalar ve Oyunlar Nasıl Yüklenir?

0
184
google tv oyun nasıl yüklenir
google tv uygulama yükleme

Google TV’li Chromecast gibi cihazların Android TV uygulamalarına erişimi vardır. Ancak, Google Play Store’u Android TV’de olduğu gibi doğrudan açamazsınız. Bunun yerine, mağaza arama özelliği, ana ekrandaki Uygulamalar sekmesine yerleştirilmiştir. Google, Android TV’nin halefi olan Google TV platformunu iyileştirdi ve yeni özellikler ekledi.

Şirket kısa süre önce Google TV’de Apple TV+ desteğini kullanıma sundu ve kullanıcıların Google TV’de veri bozulması sorunlarıyla karşılaştığı büyük bir hatayı düzeltti. Şimdi her şey yolunda, ancak Google henüz ana sayfaya özel bir Play Store kısayolu eklemedi, bu da düpedüz hayal kırıklığı yaratıyor. Google TV’deki Play Store’un tamamına erişmek için Google Asistan’ı açmanız veya çeşitli menülere ve alt menülere dalmanız gerekir.

Google TV uygulamasında akış hizmetlerinizden film ve şov izleyebilirsiniz. Ayrıca film ve şov satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Google TV, Google makine öğrenimi, Google Asistan ve Google Bilgi Grafiği tarafından desteklenen Android TV için yeni bir kullanıcı arayüzüdür. Android TV’nin yerini almaz. Google TV bir işletim sistemi bile değil. Bunu Android TV’nin üzerine inşa edilmiş ve istediğiniz içeriği bulmanızı kolaylaştırmak için tasarlanmış bir şey olarak düşünün. Dağınık bir ana ekranda bir akış hizmeti arama günleri geride kaldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, 4K Kayıt İçin Tasarlanan Hafıza Kartlarını Piyasaya Sürüyor

Google TV

Uygulamalar sekmesinde, aranacak yeni öğeler bulacaksınız. Bir liste seçildiğinde bir uygulama veya oyun listesi açılır.

  • Uygulamalar sekmesinde ayrıca, uygulama önerileri içeren ve kategoriye göre sıralanan Öne Çıkanlar satırı gibi bir dizi farklı satır bulunur.
  • Bir uygulama veya oyun seçin, ardından bilgi sayfasında Yükle’ye tıklayın. Bu uygulamanın ekran görüntülerini Yükle düğmesinde de görebilirsiniz. Bakarken, kolaydır. Ancak, belirli bir uygulamayı indirmek isterseniz ne olur? Play Store’u doğrudan açamayacağınız için o uygulamayı veya oyunu aramanız gerekecek.
  • Uygulama Kategorileri satırında, Uygulama Bul’u seçin. Ardından bir ekran klavyesi görünecek, indirmek istediğiniz uygulamanın adını yazın. Yazmayı bitirdiğinizde arama simgesini seçin. Uzaktan kumandanız Google Asistan ile uyumluysa sesli aramayı kullanabilirsiniz.
  • İndirmek istediğiniz uygulama için Google TV uygulaması sonuçları listesinde arama yapın. Eğer öyleyse, o uygulamayı seçin.
  • Bilgi sayfasında Yükle’yi seçin. Yine, uygulamanın ekran görüntülerini Yükle düğmesinin altında görebilirsiniz.
  • Uygulama yüklendiğinde, doğrudan Play Store’dan açmak için Aç’a tıklayın. İndirilen uygulamaları veya oyunları ana ekrandaki Uygulamalar satırının altında bulabilirsiniz. 12’den fazla uygulama varsa, tam listeyi görmek için Tümünü gör’e dokunun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz