Google Chrome yakında birleştirilmiş bir paylaşım menüsü oluşturabilir

0

Mevcut masaüstü için Google Chrome yapısında, adres çubuğunu tıkladığınızda birkaç paylaşım seçeneği bulabilirsiniz. Aşağıda ekli ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Chrome’un Çok Amaçlı Adres Çubuğu’nda bir “Cihazlarınıza gönderin” simgesi ve yer işaretleri düğmesinin yanında bir “QR kodunu tara” simgesi vardır. Ancak “Sayfayı farklı kaydet” ve “Yayınla” gibi diğer paylaşım seçenekleri üç noktalı menüde gizlidir. Bu düzen en uygun seçenek olmasa da, adres çubuğundaki tüm paylaşım seçeneklerine sahip olmanın onu doldurması mantıklıdır. Neyse ki, Google artık daha iyi bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Google Chrome’dan Paylaşım Menüsü

Chrome Story’nin yakın tarihli bir raporu,  Google’ın yakında Chrome’un adres çubuğuna yeni bir paylaşım menüsü ekleyeceğini ortaya koyuyor. Bu menü, “Cihazlarınıza gönderin” ve “QR kodu tara” simgelerini yeni bir “+” simgesiyle değiştirecektir. Bu simgeye dokunduğunuzda, değiştirilen “QR kodu tara” seçeneği dahil olmak üzere birkaç paylaşım seçeneğinin bulunduğu bir açılır menü açılır. Ayrıca, daha kolay erişim için bir “Bağlantıyı kopyala”, “Sayfayı farklı kaydet” ve “Yayınla” seçeneklerine sahip olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram ücretli abonelikleri test etmeye başladı!
paylaşım menüsü
paylaşım menüsü

Yeni paylaşım menüsünde “Cihazlarınıza gönderin” seçeneği bulunmamakla birlikte, Google, özellik kullanıma hazır olduğunda listeye ekleyebilir. Şirket bu menüye daha fazla paylaşım seçeneği ekleyebilir, ancak şu anda bunlarla ilgili herhangi bir bilgimiz yok.

Google Chrome’daki yeni paylaşım menüsü şu anda Canary kanalında mevcuttur, ancak deneysel bir bayrağın arkasına gizlenmiştir. Bunu chrome: // flags’a gidip “Omnibox’ta Masaüstü Paylaşım Merkezi” bayrağını arayarak etkinleştirebilirsiniz. Etkinleştirildikten sonra bayrak, adres çubuğundaki mevcut paylaşım seçeneklerini yeni “+” simgesiyle değiştirir.

Şu an itibariyle, Google Chrome’daki yeni paylaşım menüsünün kararlı kanalda ne zaman kullanıma sunulacağını bilmiyoruz. Özellik gelecekteki bir güncellemeyle kullanıma başlar başlamaz bu gönderiyi güncelleyeceğiz. Yeni paylaşım menüsüyle birlikte Google, Chrome’un medya oynatıcısına yeni özellikler ve iyileştirmeler eklemek için çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz