Facebook’ta Anket Nasıl Oluşturulur?

0
1212

Facebook, Sayfalarınız, Gruplarınız ve Hikayelerinizin takipçilerinden fikir toplamanıza yardımcı olmak için anketler yayınlamanıza olanak tanır. Facebook mülklerinizden herhangi birine özel sorunuzla bir anket eklemek kolaydır.

Bu yazıda, özellikle Sayfalar, Gruplar ve Hikayelerinizdeki gönderiler için Facebook anket nasıl oluşturacağınızı göstereceğiz.

Facebook Sayfasında Anket Nasıl Oluşturulur?

Facebook, Facebook Sayfanıza anket eklemeyi destekler ve bu şekilde onu takip eden kişilerden yanıtlar toplayabilirsiniz. Facebook’un masaüstü sitesinden sayfanızda bir anket oluşturmak için;

 1. Facebook Sayfanıza tercih ettiğiniz tarayıcıdan erişin.
 2. Sayfa açıldığında, sol kenar çubuğundaki Yayınlama Araçları’nı tıklayın.
 3. Ekranın üst kısmındaki Gönderi Oluştur’u tıklayın. Bu, bir anket ekleyeceğiniz yeni gönderiyi oluşturacaktır.
 4. Oluştur kutusunda, sol alt köşedeki dişli çark simgesini tıklayın ve Klasik Gönderi Oluşturma Aracı’nı seçin. Bunun nedeni, modern gönderi aracının anket ekleme seçeneğinden yoksun olmasıdır.
 5. Sonrası yaratma ekranında, üç nokta menüsünü tıklayın ve Anket.
 6. Anket sorunuzu en üste yazın.
 7. Verilen alanlarda anket seçeneklerini belirtin.
 8. Verilen açılır menüden anketiniz için bir süre seçin.
 9. Yeni oluşturulan anketi Facebook Sayfanızda yayınlamak için alttaki Şimdi Paylaş’ı tıklayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Siyah Pirinç Nedir, Faydaları, Kalori ve Besin Değerleri

Facebook Grubunda Anket Başlatın

Facebook Gruplarınıza gönderi olarak da bir anket ekleyebilirsiniz. Bunu yapma prosedürü, bir Facebook Sayfasına anket ekleme yönteminize benzer. Bir Grup anketi, üyelerinden yanıtların toplanmasına yardımcı olur. İşte nasıl kuracağınız;

 1. Facebook Grubunuza Facebook masaüstü sitesinden erişin.
 2. Click açık bir yayın oluşturun seçeneğini.
 3. Oluştur Mesaj kutusunda, altta üç nokta menüsünü tıklayın ve Anket. Bu, normal gönderinizi bir anket gönderisine dönüştürür.
 4. Anketiniz için soruyu en üste yazın.
 5. Anket seçeneklerinizi Seçenek 1, Seçenek 2 ve Seçenek 3 alanlarına ekleyin. Kaldırmak için bir seçeneğin yanındaki X seçeneğine tıklayın. Anketinize fazladan bir cevap eklemek için Seçenek Ekle düğmesini tıklayın.
 6. Grup üyelerinin anketinizle nasıl etkileşimde bulunabileceğini seçmek için Anket seçenekleri düğmesini tıklayın. Burada, üyelerin anketinizde birden fazla seçenek seçip seçemeyeceğine karar verebilirsiniz. Grup üyelerinin kendi seçeneklerini ekleyip ekleyemeyeceğine de karar verebilirsiniz.
 7. Son olarak, tıklayın Yayınla sizin anket yayınlamak için alt kısımdaki.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En Yeni Whatsapp Emojileri
anket
facebook anket

Facebook Anketlerini Kullanarak Kolaylıkla Fikir Toplayın

Facebook, Sayfalarınızda, Gruplarınızda ve Hikayelerinizde anketler oluşturmanıza izin verdiğinden, sosyal medyanızdan çeşitli konular hakkında fikir toplamak kolaydır. Deneyin ve kendiniz için nasıl çalıştığını görün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz