Google Chrome, verimliliğinizi artıracak yeni özellikler getiriyor

0
22

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Google, Chrome için bazı yeni üretkenlik özelliklerini duyurdu ve tarayıcıda yaptığı son performans iyileştirmelerini vurguladı. İyileştirmeler, daha iyi PDF yönetimi, vurgulanmış metinle daha kolay bağlantı paylaşımı ve daha fazlasını içerir.

Google, tarayıcının kaynak tüketimini azaltmaya yardımcı olmak için yakında daraltılmış sekme dondurma özelliğini de kullanıma sunacak.

Google Chrome’da Yeni “Öne Çıkanlar için Bağlantı” Özelliği

Google, Chrome’a ​​yeni bir “Öne Çıkanlar Bağlantı” özelliği ekledi. Bu özellik, bir vurguyu paylaşmayı ve istediğiniz metni arkadaşlarınızla veya iş arkadaşlarınızla paylaşmayı çok kolay hale getiriyor.

Bir web sayfasındaki metni vurgulayın ve ardından üzerine sağ tıklayın ve vurgulamak için Bağlantıyı kopyala seçeneğini seçin. Bağlantının açılması, daha sonra otomatik olarak bir web sayfasındaki vurgulanan metin bölümüne götürür. Vurgulama bağlantısı özelliği, masaüstü ve Android için Chrome’da kullanıma sunuluyor ve yakında iOS sürümüne geçecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android 12'nin yeni gizlilik kontrolleri bir Gizlilik Kontrol Paneli içerebilir
Chrome
Google Chrome

Geliştirilmiş PDF Özellikleri

Chrome’un PDF yönetimi kullanımı da daha iyi hale geliyor. Bir PDF’deki tüm sayfaları küçük resimler olarak görüntülemenizi ve belirli bir sayfaya atlamanızı sağlayan yeni bir kenar çubuğu var. Dikkatinizi dağıtmayan bir deneyim için tüm araç çubuklarını gizleyen yeni bir sunum modu da var.

Chrome’a ​​gelen diğer PDF ile ilgili iyileştirmeler arasında iki sayfalık bir görünüm ve yakınlaştırma, kaydetme, yazdırma vb. gibi sık kullanılan PDF işlemlerine erişime sahip güncellenmiş bir üst araç çubuğu yer alıyor.

Chrome pencerelerini sunarken veya paylaşırken, tarayıcı tüm dikkat dağıtıcı unsurları engellemek için tüm bildirimleri otomatik olarak kapatır. Ayrıca sunum sona erdiğinde onları otomatik olarak açacaktır. Artık çeşitli açık pencereleri daha iyi ayırt etmeye yardımcı olmak için Chrome pencerelerini adlandırabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Playstation 5 ne zaman çıkacak ? Playstation 5 ne kadar olacak ?

Daraltılmış Gruplar için Sekme Dondurma

Google yakında Chrome’da daraltılmış gruplar için sekme dondurma işlemini başlatacak. Bu, tarayıcının daraltılmış ve kullanılmayan gruplanmış sekmelerin bellek ve CPU kullanımını azaltmasına olanak tanıyarak bilgisayarınızın performansını artıracaktır. Bu özellik ilk olarak Chrome’un beta sürümüne geçecek, bu nedenle kararlı kanala ulaşması için hala biraz zaman var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz