Google Asistan’ın Sürüş Modu artık daha fazla ülkede kullanılabilir

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Google, Google Asistan sürüş modunun Haritalar’daki kullanılabilirliğini daha fazla ülkeye genişletiyor. Bu özellik şimdiye kadar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Android kullanıcıları için önizlemede sunulmuştur.

Google Asistan Sürüş Modu Uluslararası Hale Geliyor

Google destek forumlarında Topluluk Yöneticisi Shweta tarafından duyurulduğu üzere, Haritalar’daki Google Asistan sürüş modu artık Avustralya, İngiltere, İrlanda, Hindistan ve Singapur’daki Android kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. ABD’de olduğu gibi, özellik yalnızca İngilizce olarak sunulacak.

Özelliğin uluslararası genişlemesi, Google Asistan’daki sürüş modu hala “erken önizleme” aşamasında olmasına rağmen geliyor. Google Asistan sürüş modu, minimum 4 GB RAM’e sahip ve Android 9.0+ çalıştıran cihazlarda mevcut olacaktır.

Google Asistan Sürüş Modu Nedir?

Google Asistan sürüş modu, sesinizi kullanarak arama yapmanıza, metin göndermenize, en sevdiğiniz müzik akışı hizmetinden medya oynatmayı kontrol etmenize vb. Olanak tanıyan daha sürüş dostu bir Asistan arayüzü sağlar, böylece sürüşe odaklanabilirsiniz. Google Haritalar navigasyonunu kullanırken tüm bunları ve daha fazlasını yalnızca sesinizi kullanarak yapabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oyunlar İçin Hileli Çarlar

Ayrıca, Google Asistan sürüş modunda, YouTube Müzik, Google Podcast’ler vb. gibi sürüş sırasında kullanılabilecek ilgili uygulamalara hızlı bir şekilde erişmek için kullanabileceğiniz bir Uygulama Başlatıcı da vardır.

Google Asistan
Google Asistan

Google Asistan Sürüş Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Android cihazınızda Google Asistan sürüş modunu denemeden önce, mesaj bildirimlerini almak ve telefon defterinize erişim izni vermek için Asistan bildirimlerini açmanız gerekir.

Özellik önizlemede olduğundan, önce Android cihazınızda Google Asistan sürüş modunu denemek için kaydolmanız gerekecek. Bunun için “Hey Google, Asistan ayarlarını aç” demen yeterli. Açılan ayarlar sayfasından Ulaşım> Sürüş moduna gidin ve Sürüş modu seçeneğini etkinleştirin.

Asistan sürüş modunu başlatmak için Android cihazınızda Google Haritalar’ı açın, bir konum arayın ve ardından oraya gitmeye başlayın. Özellik bölgenizde zaten kullanıma sunulmuşsa, Google Asistan sürüş modu arayüzü cihazınızda görünmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz