Google Asistan Sesli Komut Güncellemesi Yolda

0
15
google-asistan
Google- asistan

Merhaba Teknoloji Haberleri – Bilim Teknoloji Rehberi, bugün sizlere Google Asistan’dan bahsedeceğiz.

Google Asistant ne yapacak?

Sesli komut sistemiyle sipariş verecek.

Google Asistant ne zaman güncellenecek?

Henüz bilinmiyor.

Google Asistant nasıl ödeme yapacak?

Sesli komutu algılayarak.

Google Asistan sayesinde pek çok işimizi daha kolay yapabilme imkanı bulmuştuk. Google Asistan uygulamasını güncelleyerek hayatımıza bir kolaylık daha getiriyor. Google bu alanda dev şirketlere taş çıkartacağa benziyor. Android telefonlarda kullanılabilen Asistan uygulaması hayatı pratik bir hale getiriyor.

Google-Asistant
Google-Asistan

Google Asistan Sesli Komutla Sipariş Verilebilecek    

Google bu güncelleme ile sesli komutları algılayıp sipariş verebilecek. Sipariş verirken de ödeme işlemlerini de halletmiş olacak. Tek bir ses ile bu uzun işlemleri bir kaç saniyede yapabileceksiniz. Google şuanda bu uygulamayı test ediyor ve yakın süreçte de diğer bilgileri aktaracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apex Legends Bedava Hesap 2021 - 2022

 Google Asistan Test Ediliyor ! 

Sesli algılama sistemi bir risk oluşturduğu için şuan da gerçek kişinin sesini algılama çalışmaları devam ediyor. Gerçek kişi tarafından verilmeyen bir ses algılanırsa ciddi sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu hassas süreç Google tarafından detayları ile test ediliyor. Her şey doğru olduğunda Asistan bizlere sunulacak.

İlginizi Çekebilir: ASELSAN Teknoloji Donanımlı İnsansız Kara Aracı Üretecek

 

Sesli komutla satın alma işlemi başlamadan önce ödeme bilgilerinin sisteme kaydedilmesi gerekiyor. Sesli komutla ödeme yapılabilmesi için parmak izi, yüz tanıma ve şifreleme özellikleri de kullanılacak. Bu özellikle Google insanların üzerindeki yükü hafifletmeyi başarmış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz