Google Arama, ürün incelemelerini sıralarken derinlemesine içeriğe öncelik verecek

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Google Arama, kullanıcıların bir ürün veya hizmetle ilgili incelemeleri bulmasının ana yollarından biridir, ancak bazen hangi incelemelerin gerçekten yararlı olduğunu anlamak zor olabilir. Bu nedenle Google, daha az yararlı yorumları filtrelemeyi vaat eden arama algoritmasında bir güncelleme duyurdu.

Ürün İncelemeleri Güncellemesi

Google, şirketin derinlemesine araştırmayı ödüllendirmeyi amaçladığını söylediği “ürün incelemeleri güncellemesini” kullanıma sunuyor. Değişiklik şimdilik yalnızca İngilizce yazılmış incelemeleri etkileyecektir. Google, “genel odak noktasının, kullanıcılara kapsamlı analiz ve orijinal araştırma sağlayan ve konuyu iyi bilen uzmanlar veya meraklılar tarafından yazılan içerik sağlamak olduğunu” söylüyor.

Duyuru, Google’ın neden değişikliği yapmaya karar verdiğini tam olarak açıklamadı, ancak kesinlikle inceleme olarak etiketlenmeyen çok sayıda makale ve sayfa var. Yayıncıların erken uygulamalı içeriği veya ilk izlenimleri incelemeler olarak tanımlaması yaygındır; Google, ileride tam incelemeler kadar üst sıralarda yer almayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xbox Series S için üzücü açıklamalar yapıldı
Google Arama
Google Arama

Google ayrıca, yayıncıların inceleme yazarken dikkate almaları gereken faktörlerin bir listesini de yayınladı. Gözden geçirme içeriği, “araştırmaya dayalı olarak belirli bir ürünün yararlarını ve dezavantajlarını tartışmalı”, dikkate alınacak karşılaştırılabilir ürünleri kapsamalı veya belirli kullanımlar veya koşullar için hangi ürünlerin en iyi olabileceğini açıklamalı ve bir ürünü farklı kılan şeyi açıklamalıdır.

Bu değişikliklerle, Google Arama aracılığıyla ayrıntılı ve yüksek kaliteli incelemeler bulmak daha kolay hale gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz