Google, Pixel 5a’yı duyurdu

0
66

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Pixel 5a lansmanının çip kıtlığı nedeniyle iptal edildiğini bildiren haberlerin ardından, Google bu yıl bütçe orta menzilli bir Pixel telefon piyasaya sürmeyi planladığını doğruladı. Ancak Pixel 5a, yalnızca ABD ve Japonya’da kullanıma sunulduğunu görecek sınırlı bir lansman görecek.

Pixel 5a İçin Google I / O Başlatması Yok

Android Central’dan bir rapor ilk olarak Google’ın küresel bir çip kıtlığı nedeniyle bu yıl Pixel 5a’yı piyasaya sürmemeye karar verdiği söylentilerini ateşledi. Leaker Jon Prosser de aynı şeyi doğruladı ve Pixel 5a’yı piyasaya sürmek yerine Google’ın Pixel 4a ve Pixel 4a 5G’yi yıl boyunca satmaya devam edeceğini söyledi. Ancak Google, söylentiyi hemen yalanladı. Pixel 5a’nın gerçekten bu yıl piyasaya çıkacağını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Biyografi Ortalama

Tek uyarı, cihazın yalnızca iki pazarda satışa sunulacağı: ABD ve Japonya. Başlangıçta Pixel 5a’nın 18-20 Mayıs’ta sanal olarak gerçekleşmesi planlanan I / O 21’de duyurulacağına inanılırken, Google, Pixel cihazının geçen yılki Pixel 4a ile yaklaşık aynı zamanda piyasaya sürüleceğini söylüyor.

Pixel 5a
Pixel 5a

Ağustos ayında başlatılan Piksel 4a geçen yıl, yani Piksel 5a da bu yıl aynı zaman etrafında başlamalıdır. Google’ın kullandığı cihazın adı Pixel 5a 5G de mevcut Pixel 4a’da eksik olan 5G’yi destekleyeceğini doğruluyor. Bu muhtemelen Pixel 5a 5G’nin Qualcomm’un Snapdragon 750G yonga seti tarafından destekleneceği anlamına geliyor.

Google, Pixel cihazlarını her zaman sınırlı pazarlarda piyasaya sürdü, ancak Pixel 5a ile şirket, kullanılabilirliğini daha da sınırlandırıyor. Sınırlı lansman, Pixel cihazlarının ABD dışında gerçekten iyi performans göstermemesine de bağlanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz