Logitech G300S Oyuncu Faresi İncelemesi

1
28

Oyuncu faresi arayan oyun meraklılarının ilk karşılaştığı fare genelde G300S oluyor. Bunun sebebi ise hem fiyatıyla hem de dayanıklılığıyla kendini kanıtlamış bir model olması. Ben de bu yazıda, Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesinden biri olarak sizlere G300S oyuncu faresinin incelemesini detaylıca yapacağım.

Ergonomik Tasarım

G300s Optik Oyun Mouse'u

Öncelikle bahsetmem gereken en önemli detaylardan birisi de, G300S’in ergonomik tasarımı. Farenin sağ ve sol kısımlardaki kauçuk kaplı parmak dayama bölgeleri sayesinde saatlerce elleriniz yorulmadan oyun oynayabiliyorsunuz. Ayrıca farenin kambur tasarımı sayesinde eller baya bir rahat ediyor.

Makro Tuşları

G300s Optik Oyun Mouse'u

 

G300S’in en önemli özelliklerinden birisi de 9 adet makro tuşunun bulunması. Özellikle oyun oynarken makro tuşları adeta yardımınıza koşuyor. Logitech Gaming Software yazılımı sayesinde, makro tuşlarına istediğiniz her tuşu veya vuruşu aktarabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram'da Hesap Silme
İlginizi Çekebilir: Rampage KB-R8 Oyuncu Klavyesi : Uzun Kullanım Testi

Dayanıklılık

G300s Optik Oyun Mouse'u

Bu fareyi yaklaşık 2.5 yıldır aktif olarak kullanmaktayım. Yeri geldi oyun oynadım, yeri geldi işlerimi hallettim ama hiçbir zaman sesini çıkarmadı. Ayrıca kullanım sürem boyunca defalarca kez bir yerlere sert çekilde vurdum. Tüm eziyetlerime rağmen gayet stabil bir şekilde çalışmakta. Eğer uzun yıllar kullanmak istediğiniz ve fiyat performans bakımından iyi bir oyuncu faresi arıyorsanız, G300S tam da size göre.

Aydınlatma

G300s Optik Oyun Mouse'u

Aydınlatmalar özellikle oyuncu tarafı için bir hayli önemli hale geldi. Logitech Game Software yazılımı sayesinde farenin sağ ve sol tarafında bulunan aydınlatmaları 7 tane renkten birini seçerek özelleştirebiliyorsunuz. Fare üzerindeki aydınlatmaların çok göze batmadan zarif bir şekilde durması da gayet hoş bir detay.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   ABD'den Güneş Enerji Çalışmaları Başladı

Sözün özü, eğer gerçekten sizi uzun yıllar boyunca idare edecek ve üzmeyecek bir oyuncu faresi arıyorsanız, Logitech G300S tam da size göre.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz