Sivilcelerle Mücadelede Neler Yapılmalı?

3
41
Sivilce
Sivilce

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere sivilcelerle mücadele etmenin yollarından bahsedeceğiz.

Sivilceler yok olur mu?

Mücadele etmeyi bırakmazsanız evet.

Yüzdeki sivilcelere ne iyi gelir?

Cilt temizliği, sağlıklı beslenme.

Sivilceler neden çıkar?

Sağlıksız beslenme temel sebebi

Sivilceli-yuz
Sivilcelere Dokunmayın

Sivilce deyince herkesin önce bir ergenlik dönemi aklına gelecektir. Ancak sivilce sadece ergenlik döneminin bir sorunu değil. Her yaşta görülebilen bu sivilcelerle doğru mücadele çok önemlidir. Yanlış yaptığınız bazı faaliyetlere son vermelisiniz. Özellikle önümüzdeki yaz dönemi sivilcelerin artmasına sebep olabilir.

İlginizi Çekebilir:Pürüzsüz Cilt İçin Neler Yapılmalı? | Tam 11 Kural

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Küçük İşletmeler İçin Online Pazarlama Teknikleri

Gebelik Dönemi

Gebelik döneminde kadınlarda yaşanan hormonal bozukluklar sivilcelerin artışına ve ciltte yağlanmaya sebep olabilir. Bu dönem sonuna kadar sivilceleriniz çıkabilir ancak bunlara kesinlikle dokunmamanız gereklidir. Sivilcelerle oynamak iz kalmasına sebep olacaktır.

Sivilceleri Azaltmak İçin Neler Yapabiliriz?

Yüzünüzü günde 2 defa sabunla veya doğal temizleme ürünleriyle yıkamanız sivilcelerle mücadelede çok önemlidir. Yüzünüzü her zaman yıkadıktan sonra havlunun hafif dokunuşlarıyla kurulayın ve kesinlikle bir kişisel havlunuz olsun. Ovalayarak kurulamanız sivilcelerinizin yayılmasına sebep olur.

 

Sivilce
Sivilce ile Mücadele

Sivilcelerinizi sıkmamanız gerektiği zaten herkes tarafından da söylenir. Sivilcelerinizi sıkmak, ovalamak gelecekte yüzünüzde izler kalmasına sebep olacaktır. Hayatınızın her noktasında sağlıklı beslenmeye mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Sağlıksız beslenme vücudunuzun hemen her yerinde sıkıntılara yol açabilmekle birlikte tabi ki sivilcelerin oluşumuna da izin verir. Yağlı yiyecekler, acılı ve baharatlı besinler sivilcelerinizin çıkışını hızlandıracaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Japonların Teknoloji Devi Olmasında Neler Etkili Oldu?

Sivilce Deyip Geçmeyin

Bakım ürünleri kullanacaksanız mutlaka bir doktora danışmalısınız. Çünkü sivilceli yüzler çok hassas olur ve öyle her ürünü kullanamaz. Gebelik sırasında kullanacağınız bazı kremler bebeğinize dahi zarar verebilir. Sivilce deyip geçmemek gerekir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz