Yaz Döneminde Bolca Tüketilen Sodalar Zararlı Mı?

1
42
Soda
Soda-madensuyu

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere yaz döneminde bol tüketilen soda hakkındaki detayları anlatacağız.

Soda Tüketimi Zararlı Mı?

Evet. Sıklıkla tüketilmemesi gerekiyor.

Soda neden zararlı?

İçerisindeki kafein sebebiyle kalp krizine sebep oluyor.

Detoks suları zararlı mı?

Detoks suları ishal ve baş ağrılarına sebep oluyor.

Yaz döneminin vazgeçilmezlerinden olan soda ve maden suları, fazla tüketildiğinde ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Hatta bazı kalp rahatsızlığı olanların soda tüketimine çok dikkat etmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:Pürüzsüz Cilt İçin Neler Yapılmalı? | Tam 11 Kural

 

Soda
Soda Tüketimi

Meyveli sodaların zaten hiç tüketilmemesi de bilgiler arasında yer alıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Bilal Boztos, soda ve maden suları hakkında bazı tavsiyelerde bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yurt Dışına Para Transferi

Soda Tüketimine Dikkat!

Soda yemeklerden sonra mideyi rahatlatmak amacıyla pek çok kişi tarafından tercih edilen bir içecektir. Ancak her şeyin fazlası gibi sodanın fazlası da zararlıdır.  Medipol Mega Üniversitesi’nde araştırmalarda bulunan Prof. Dr. Bilal Boztos, yazın terlemeler sonucu sıvı kayıplarının artacağına ve yetersiz su tüketimi sonucunda kalp krizlerinin artabileceğine vurgularda bulundu.  Vücudumuzda yetersiz su kan akışını hafifletecek ve bu durumda kalp krizi, felç gibi hastalıklara ortam hazırlayacaktır. Bu durumda su tüketimimize çok fazla dikkat etmemiz gerekiyor.

fazla-soda-tuketimi
Fazla Soda Tüketimi

Detoks Suları Da Risk Oluşturuyor

Zayıflamak için yaz- kış demeden bol bol tüketilen detoks suları da büyük riskler oluşturuyor. Bunun için de Prof. Dr. Bilal Boztos bazı önemli açıklamalarda bulundu. Detoks sularının baş ağrısı, ishal, halsizlik gibi sağlık problemlerine ortam hazırlayabileceğini belirten Boztos, saf suyun önemini bir kez daha ortaya koymuş oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YouTube Videolarıyla Nasıl Para Kazanılır?

Suyun Yerine Başka İçecekler İçmeyin!

Boztos’un açıklamalarına göre suyun yerine tüketilen soda ve maden suları büyük risk oluşturuyor. Bu soda ve maden sularının içerisinde yer alan kafein miktarının fazla olduğuna dikkat çeken Boztos, bu kafeinin kalp atışlarını hızlandırabileceğini ve ellerde titremelere sebep olabileceğini ifade ediyor. Ayrıca soda ve maden suyu, kalp krizi ve felç gibi sağlık sorunlarına da sebebiyet verebiliyor.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz