Fossil Akıllı Saat İşine Veda Ediyor

0
Fossil Akıllı Saat İşine Veda Ediyor
Fossil Akıllı Saat İşine Veda Ediyor

Moda markası Fossil, akıllı saat işi için zamanın dolduğunu açıkladı. The Verge’e yaptığı açıklamada grup, kategoriden çıktığını söyledi. Fossil bu segmente birkaç yıl önce girmiş ve Google’ın Wear OS’sini ilk benimseyenlerden biri olmuştu. Özellikle, diğer OEM’ler akıllı saat işletim sistemine ilgi göstermediğinde bile şirket etrafta dolaştı.

Fossil Akıllı Saat İşini Bırakıyor

Fossil akıllı saat işinden tamamen çekiliyor. Bilmeyenler için, grubun ana markasının yanı sıra Skagen, Diesel ve daha fazlası dahil olmak üzere alt markaları altında piyasaya sürülen akıllı saatleri de var. Bu da 2021 yılında piyasaya sürülen Fossil Gen 6’nın markanın son akıllı saati olduğu anlamına geliyor.

Fossil Akıllı Saat İşini Bırakıyor
Fossil Akıllı Saat İşini Bırakıyor

The Verge’e konuşan Fossil sözcüsü Amanda Castelli, “Fossil Group, kaynaklarını temel gücümüzü ve bizim için güçlü büyüme fırsatları sunmaya devam eden işimizin temel segmentlerini desteklemek için yeniden yönlendiriyor” dedi ve akıllı saat ortamının son birkaç yılda önemli ölçüde geliştiğini ve işten çıkma kararının stratejik bir karar olduğunu sözlerine ekledi. Fossil’in Wear OS’nin en kötü dönemlerinde piyasada olduğu düşünüldüğünde bu anlaşılabilir bir durum. Ancak Google ve Samsung’un Android 11 tabanlı Wear OS 3’ü geliştirmek üzere bir araya gelmesiyle işler iyiye doğru değişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Profilime Kimler Baktı Nasıl Görebilirim?

Castelli, Fossil’in önümüzdeki birkaç yıl boyunca Wear OS saatlerini güncel tutmaya devam edeceğini söyledi. Fossil akıllı saatleri genellikle minimalist ve moda merkezli tasarımın bir karışımı ile hibrit olurken aynı zamanda akıllı ve fitness özelliklerini de barındırıyor. Şirketin geçen yıl Gen 7’yi piyasaya sürmesi bekleniyordu ancak şimdi bunun neden gerçekleşmediğini biliyoruz. Reddit’teki kullanıcılar Fossil’in akıllı saat işinden çekildiğini bildirmişti.

Ne olursa olsun, Fossil akıllı saat segmentinde özlenecektir. Şimdi, Withings piyasada hibrid akıllı saatler sunan tek marka olarak kaldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz