Çin’den UFO’lara Yapay Zeka Sistemi

0

Teknoloji ve bilim konusunda Tekno Bilim Adamı olarak yaptığımız araştırmalar sonucu ülkelerin yapılan yatırımların ortaya çıkarmış olduğu uzaylılar ile ilgili haberler her geçen gün hızla artmaktadır. Özellikle de Çin ülkesinde yaşanan bu durumların artık önüne geçilememesi farklı çözümlere ulaşılmasını beraberinde getirdi.

Her geçen gün artan tespit edilemeyen cisimlerin görülmesi ülke genelinde hem panik hem de güvenlik önlemleri konusunda sıkılaştırmaya gitmek için görülen rakamların ve durumların net bir şekilde bilinmesi gerektiği savunulmaya başlandı.  Özellikle de bu cisimlerin Dünya içerisinde mi yoksa Dünya dışında bir yerde mi bulunduğu birçok kişinin kafasını karıştırıyor.

Geçtiğimiz günlerde Pentagon tarafından yayımlandığı iddia edilen görüntüler sonrasında ABD başta olmak üzere pek çok ülkeye UFO konusunda şikayetler gelmeye başladı. ABD’den sonra en büyük şikayet alan ülkeler içerisinde de Çin bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hangi Samsung telefonlar Android 11 güncellemesi alacak?

çin-ufolara-karsi-onlem-aliyor

Çin’den Yapay Zeka Sistemi

Belirsiz cisimlerin görülmesiyle ilgili olarak geçtiğimiz günlerde de Çin hükümetinin belli başlı önlemleri ve uyarıları bulunmaktadır. UFO ile ilgili yazılan son rapor ise 2019 yılında CHEN tarafından yazılarak hükümet içinde bir sistem haline getirilmesi gerektiği savunulmuştur.

Çin hükümeti de bu rapordan sonra yaptığı çalışmalar ile birlikte bu tip kontrolleri insan gücünden daha çok yapay zekanın kontrol etmesi gerektiğini savunarak sistem geliştirmeye başladılar. Çin’in Halk Kurtuluş Ordusu askeri radar istasyonlarından, hava kuvvetleri pilotlarından, polis karakollarından ve gözlemevlerinden daha büyük miktarlarda veri toplaması alınarak Çin’de bulunan ulusal veri tabanına aktarılmaktadır.

Veritabanı içerisinde kayıtlı olan özellikler ile birlikte eşleştirmeler yapılarak neyin ne olduğu anlaşılmaktadır. Çin’in bu sistemi daha genişleme olarak kullanıp kullanmayacağı ise soru işareti olarak biliniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz