Facebook’ta E-posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Bu yazıda, Facebook hesabınıza nasıl bir e-posta adresi ekleyebileceğinizi, onu nasıl birincil yapabileceğinizi ve eskisini nasıl kaldırabileceğinizi ayrıntılı adımlarla göstereceğiz. Nasıl yapılacağını öğrenmeye hazırsanız, aşağıdaki adımları takip edelim!

e-posta adresi
e-posta adresi

Facebook’taki Birincil E-postanızı Nasıl Değiştirirsiniz?

  1. Herhangi bir Facebook sayfasının sağ üst tarafındaki aşağı oka tıklayın ve seçim Ayarlar Facebook genel Ayarlar’ı açmak için.
  2. Click Edit sağındaki Contact.
  3. Başka bir e-posta veya cep telefonu numarası ekle yazan bağlantıyı tıklayın.
  4. Facebook hesabınıza eklemek istediğiniz yeni e-postayı yazın ve ardından Ekle düğmesine basın.
  5. Facebook size yeni eklediğiniz adres e-postasının onay bağlantısını içeren bir E-posta gönderecektir.
  6. Şimdi, onaylamalısın. Bunu yapmak için, e-posta hesabınıza giriş yapmalı ve Onayla bağlantısını tıklamalısınız.
  7. Onayla bağlantısını tıkladığınızda, Facebook genel hesap ayarlarınıza geri döneceksiniz. Ve bundan sonra yapmanız gereken şey, e-posta ayarlarınızı tekrar açmak için İletişim’e tıklamak.
  8. Orada, birincil olarak ayarlamak istediğiniz yeni e-postanın yanındaki kutuyu işaretleyin ve ardından Değişiklikleri Kaydet düğmesine basın. (şifrenizi girmeniz istenebilir. Yapın ve değişiklikleri kaydedin). Bu ana kadar her şey yolunda. Yeni bir birincil e-posta adresi belirlediniz ve yine de Facebook hesabınızın altında listelenen ikincil bir e-postanız var. Şimdi, ikisini de saklayabilirsiniz ve bunlardan birine erişiminizi kaybetmeniz durumunda Facebook’tan tavsiye edilen ipucu budur.
  9. Eski e-posta adresini (ikincil e-posta) silmeye karar verdiyseniz, İletişim’in sağındaki Düzenle’yi tıklamanız yeterlidir.
  10. Facebook hesabınızdan kaldırmak istediğiniz ikincil e-postanın yanındaki Kaldır bağlantısını tıklayın. (şifrenizi girmeniz istenebilir. Sadece yapın ve değişiklikleri kaydedin).

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz