Facebook Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim?

0
34

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Facebook şifrenizi unutmak başlı başına sinir bozucudur. Ancak diğer hizmetlere giriş yapmak için Facebook hesabınıza da ihtiyaç duyabileceğinizi fark ettiğinizde durum daha da korkutucu hale geliyor. Ancak, unutulan şifrenizi sıfırlamanın birkaç farklı yolu olduğundan korkmayın. Kayıt olduğunuz aynı e-posta veya telefon numarasına sahipseniz, uzun sürmez.

Facebook’ta Şifrenizi Nasıl Sıfırlarsınız?

Deneyebileceğiniz birkaç yöntem var. En basit olanı bir kurtarma kodu kullanmaktır, ancak Facebook’a kaydolurken kullandığınız e-posta hesabına erişiminizin olması gerekir;

 1. İlk önce Facebook’un giriş sayfasına gidin.
 2. Kullanmayı hatırladığınız son şifre ile giriş yapmayı deneyin.
 3. Yanlışsa, Google, hesabınızla ilişkili e-posta adresine bir kurtarma kodu gönderecektir. Hesabınızda oturum açmak için kullanın.

Kaydolduğunuz e-posta adresine artık erişiminiz yoksa ne yapmalısınız? Yine de bir yedek e-posta adresi veya telefon numarası aracılığıyla Facebook hesabınızı kurtarabilirsiniz. Facebook’u Google hesabınıza bağladıysanız da çalışacaktır. İşleyiş şekli şöyledir;

 1. Facebook’un giriş sayfasına gidin.
 2. Hesabımı mı unuttunuz? Seçeneğine tıklayın.
 3. Şifrenizi sıfırlamak için bir yöntem seçin: Google hesabı, yedek e-posta adresi veya telefon numarası. Devam et’i tıklayın ve parolanızı sıfırlamak için talimatları izleyin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Arduino Fonksiyonlar
Facebook şifre
Facebook şifre

Bunlardan hiçbirine erişemiyorsanız, hesabınızı kurtarmak için güvenilir kişilerinizi kullanabilirsiniz. Ancak, yalnızca güvenilir kişilerinizi önceden seçtiyseniz çalışır;

 1. Facebook’un giriş sayfasına gidin.
 2. Hesabımı mı unuttunuz? Seçeneğine tıklayın.
 3. Sonraki pencerede, Bunlara artık erişiminiz yok mu?
 4. Kullanmak istediğiniz yeni bir e-posta adresi veya telefon numarası girin.
 5. Güvenilir kişilerinizden https://www.facebook.com/recover adresini ziyaret etmelerini ve size kurtarma kodlarını vermelerini isteyin.
 6. Kodları girin, Devam’ı tıklayın ve hesabınızı sıfırlamak için talimatları izleyin.

Facebook’a kaydolurken kullandığınız e-posta hesabına erişemiyorsanız veya bir yedek e-posta, telefon numarası ve acil durum kişileri ayarlamadıysanız, maalesef Facebook hesabınızda oturum açamazsınız. Facebook’unuza yeniden erişmeye çalışanın gerçekten siz olduğunuzu doğrulamanın bir yolu yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz