Clubhouse artık içerik oluşturuculara ödeme göndermenize izin veriyor

0
13

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Clubhouse’un öncülük ettiği bir trend sayesinde çevrimiçi sesli sohbet daha yaygın bir fenomen haline geldi. Sosyal medya sahnesinde nispeten yeni olmasına rağmen, bir yıllık uygulama, para kazanma özelliklerini tanıtmak için rakiplerinden bazılarını geride bırakıyor.

Clubhouse İlk Para Kazanma Özelliğini Ekledi

Resmi bir blog gönderisinde Clubhouse, içerik oluşturucularının platformda para kazanabilecekleri ilk yolu açıkladı: diğer kullanıcılardan doğrudan ödemeler. Artık herkes Clubhouse Ödemelerini gönderebilir ve bunları alma olanağı zamanla kullanıcılara sunulacaktır.

Clubhouse’un işlem ortağı Stripe, doğrudan uygulama içinden ödeme göndermeyi kolaylaştırdı. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır;

  1. Bir Clubhouse oluşturucusunun profilini görüntüleyin ve Para Gönder’e dokunun (bu kullanıcının Clubhouse ödemelerini etkinleştirmiş olması gerekir).
  2. Göndermek istediğiniz ödeme tutarını girin. Bu ilk ödemenizse, kredi veya banka kartı bilgileriniz istenecektir.
  3. Ödemenin tamamı içerik oluşturucuya gidecek. Stripe sizden “küçük bir kart işlem ücreti” alır, ancak Clubhouse hiçbir şey almaz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Amazon Music, müziğe daha kolay erişim için Araba Modu ekledi

Blog gönderisinin yayınlanmasından kısa bir süre sonra, Stripe CEO’su Patrick Collison, Clubhouse’un yol gösterici ilkesine sadık görünmesi için biraz takdirle birlikte Twitter’da bir bağlantı paylaştı.

Clubhouse
Clubhouse ödeme

Clubhouse Rakip Kazanmaya Devam Ediyor

Snapchat 2011’de sosyal medya hikayeleri formatını tanıttığından beri pek çok mobil uygulamanın sıcak bir trendde olduğunu görmedik. Bu kadar çok rakibin varlığının Clubhouse’un büyümesini kesinlikle yavaşlatacağını, ancak bunu sadece zaman göstereceğini varsaymak mantıklı olacaktır.

Son zamanlarda,  Telegram sınırsız Sesli Sohbetler başlattı ve Discord, her ikisi de Clubhouse etkisinden dolayı yeni Sahne Kanalları ekledi. Facebook, Instagram ve LinkedIn’in de kendi projelerinin devam ettiğini biliyoruz.

Bir iOS cihazınız yoksa, bu alternatiflerden herhangi birine çok daha uzun süre razı olmak zorunda kalmayacaksınız. Clubhouse kurucu ortağı Paul Davison, uygulamanın yakında Android’e geleceğini doğruladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz