Facebook Zaman Tünelinizde Eski Gönderiler Nasıl Bulunur?

0
Facebook Zaman Tünelinizde Eski Gönderiler Nasıl Bulunur
Facebook Zaman Tünelinizde Eski Gönderiler Nasıl Bulunur

Facebook zaman tünelinizde eski bir gönderiyi bulmak zor olabilir ve çok fazla kaydırma gerektirebilir. Bu amaçla üçüncü taraf uygulamaları ve araçları kullanmaya bile başvurabilirsiniz. Ancak, zaman çizelgenizde arama yapmanın kolay bir yolu vardır ve harici uygulamalar kullanarak gizliliğinizden ödün vermenize gerek yoktur. İşte zaman tünelinizdeki eski gönderileri bulmak için Facebook’un arama işlevini nasıl kullanacağınız ve araçtan en iyi şekilde yararlanmanız için birkaç ipucu.

Facebook Zaman Tünelinizde Eski Gönderilerinizi Nasıl Bulursunuz?

Eski gönderilerinizi aramak için Facebook’un varsayılan arama işlevini kullanabilirsiniz. Bu işlevi kaçırdıysanız, seçeneklerde biraz gizli olduğu için anlaşılabilir. Zaman çizelgenizde bir şeyler bulmak için PC’nizden veya telefonunuzdan takip edebilirsiniz.

Hatırlanması gereken ilk şey, “Gönderilerim” için arama yaptığınızda, açılan arama sonuçlarının ya sizin gönderdiğiniz ya da geçmişte gördüğünüz başkaları tarafından gönderilenler olduğudur. Ancak sonuçları daha da hassaslaştırmak için bu arama teriminden sonra bir anahtar kelime ekleyebilirsiniz. Örneğin, “Mesajlarım Mevlana” diye arattık ve sonuç olarak aşağıdaki eski yazılar çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Minecraft Hesabı Nasıl Silinir?
Facebook Zaman Tünelinizde Eski Gönderiler
Facebook Zaman Tünelinizde Eski Gönderiler

Bu sadece çok basit bir arama olsa da. Daha fazla rafine etmek için bazı filtrelerle uğraşmanız gerekir. İlk olarak, arama sonuçlarının yalnızca sizin tarafınızdan yayınlanan gönderileri göstermesini isteyebilirsiniz ve bunu yapmak için Gönderiler altındaki Filtreler bölümüne gidin. Ardından Gönderiler’e tıklayın ve açılır menüden Siz’i seçin. Şimdi, gösterdiği tüm gönderiler sizin tarafınızdan gönderildi.

Aradığınız gönderiyi hala bulamıyorsanız, arama sonuçlarını yıllara göre daha da hassaslaştırabilirsiniz. Bunu yapmak için, tekrar Filtreler altındaki Gönderiler’e gidin ve Gönderilme Tarihi’ni tıklayın . Burada, o gönderinin yılını seçebilirsiniz ve yalnızca o yıla ait sonuçları gösterecektir.

Facebook gönderileri ve Gönderilme Tarihi dışında, ayrıca Son Gönderiler, Gördüğün Gönderiler ve Etiketlenen Yere göre sonuçları filtreleme seçeneğine de sahipsin. Yakın zamanda yayınlanmış bir gönderi arıyorsanız, arama sonuçlarını daraltmak için Son Gönderiler’i seçebilirsiniz. Gönderi başka biri tarafından yayınlandıysa, Gördüğünüz Gönderiler ‘i seçmeyi deneyebilirsiniz. Son olarak, Etiketli Konum’u seçerek konuma göre arama sonuçlarını hassaslaştırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple randevu alma nasıl yapılır? - 2021

Zaman tünelinizde bir fotoğraf veya video bulmak istiyorsanız, bu seçenekleri Filtreler altında bulacaksınız. Fotoğraf ve video arama yöntemi, yukarıda belirtilen yönteme oldukça benzer. Ancak, bu iki seçenek, içerik türünün gereksinimlerine göre değiştirilen Gönderiler ‘ e kıyasla daha az filtreye sahiptir.

Bu seçenekleri ve filtreleri deneyerek, zaman tünelinizdeki herhangi bir gönderiyi hemen hemen arayabilirsiniz. Arama sonuçlarını optimize etmek ve kişiselleştirmek için farklı filtreler deneyin. Bu aramaları yaparken, başlık veya açıklama içeren şeyler yayınlamanın her zaman daha iyi olduğunu gördük. Arama algoritması gönderinin bu bölümlerinde anahtar kelimeleri aradığından, bu altyazılar ve açıklamalar, zaman tünelinizde eski gönderileri ararken gerçekten yararlıdır. Ayrıca, temiz tutmak için başkalarının zaman çizelgenizi yayınlamasını durdurabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz