Facebook Messenger’da Özel Bildirim Sesleri Nasıl Ayarlanır?

0
226
facebook messenger özel bildirim sesleri ayarlama
facebook messenger özel bildirim sesleri ayarlama

Birkaç Facebook Messenger kullanıcısı garip bir sorundan şikayet ediyor. Uygulama, bildirim sesini otomatik olarak değiştirecektir. Bu can sıkıcı olabilir çünkü bir süre sonra melodiye alışıyorsunuz. Pek çok kullanıcı, beğendikleri, daha iyi ses çıkardıkları ve farklı mesajlaşma uygulaması bildirimlerini ayırt etmeye yardımcı oldukları için özel bildirim zil seslerini kullanmaktan hoşlanır. Anlık mesajlaşma servisini kullanmayan akıllı telefon kullanıcılarının sayısı muhtemelen milyonda bir. Anlık mesajlar birçok yönden düz eski metinden daha üstün olduğu için bu bir sürpriz olmamalı: aynı anda birçok kişiyle canınızın istediği kadar sohbet edebilir, mesajlarınıza kolayca fotoğraf, ses ve çıkartma ekleyebilirsiniz.

Ancak, anlık mesajlaşma servisleriyle ilgili çok can sıkıcı olan bir şey var: neredeyse hiç kimse gelen mesajlar için bildirim sesini değiştirme zahmetine girmez. Bu yüzden her yerde aynı sesleri duyarsınız ve bazen bip sesinin telefonunuz olup olmadığından emin olamazsınız. Çözüm? Tabii ki, anlık mesaj bildiriminizin sesini değiştirin. Facebook Messenger sesini değiştirebilir, Viber bildirim sesini değiştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   TCL’in yeni oyun televizyonu C745 satışa sunuldu

Facebook Messenger’da Özel Bildirim Sesleri Nasıl Ayarlanır?

  1. Telefonunuzda Messenger’ı açın.
  2. Ardından sol üstteki profil resminize dokunun.
  3. Şimdi aşağı kaydırın ve Bildirimler ve Sesler üzerine dokunun.
  4. Bildirim sesi seçeneğine dokunun.
  5. Son olarak, mesaj zil sesiniz olarak ayarlamak istediğiniz sesi seçin.
Bildirim
Facebook Messenger Özel Bildirim Sesleri

Messenger Bildirim Sesi Ayarlardan Kalıcı Olarak Nasıl Değiştirilir?

Mesajlaşma uygulamasının telefonlarındaki bildirim sesini otomatik olarak değiştirmesinden şikayet eden birçok kullanıcı var. Bu kullanıcıların çoğu, “2131755087” dosya adının, bu dosya yüklü olmasa bile varsayılan ses olarak ayarlandığını bildirmektedir. Olay yalnızca Android kullanıcıları arasında meydana geliyor, ancak farklı OEM’lere sahip çeşitli akıllı telefon üreticilerinde görülüyor.

  1. Messenger uygulamasını unutun. Android Ayarları’nı açın ve Bildirimler ve durum çubuğu > Uygulama bildirimleri > Messenger’a gidin.
  2. Artık farklı Messenger mesajları türleri için farklı bildirim seslerini özelleştirebilirsiniz. Bir arama ve mesaj aldığınızda bir zil sesi seçebilmek için Sohbet ve aramalar’a ve ardından Zil Sesi’ne dokunun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yaklaşan Google güvenlik özellikleri, kullanıcı gizliliğini nasıl koruyacak?

Grup sohbet mesajları ve bahsetmeler için bildirim seslerini de değiştirebilirsiniz. Bu ayar, daha önce tartıştığımız gibi Messenger uygulamasında bile mevcut değil. Aslında, hikayeler, devam eden aramalar, sohbet başlıkları ve konum paylaşımı için ayrı bildirim ses ayarları vardır. Her ayarı açmak için dokunmanız ve ardından en sevdiğiniz zil sesini seçmek için Zil Sesi seçeneğini belirlemeniz yeterli olacaktır. Sese dokunduğunuzda, bir kez çalacaktır, böylece beğenip beğenmediğinize karar verebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz