Facebook, COVID-19 aşısını nereden alacağınızı bulmayı daha kolay hale getiriyor

0
30

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Giderek daha fazla sayıda Amerikalı bir COVID-19 aşısı almaya uygun hale geliyor, bu da daha fazla insanın eyaletlerindeki kullanıma sunma hakkında bilgi arayacağı anlamına geliyor. Bilgi toplama sürecini biraz daha kolaylaştırmak için Facebook, bulunduğunuz yere göre size COVID-19 aşıları hakkında bilgi verecek bir bildirim başlatıyor.

Aşıyla İlgili Bilgiler Haber Kaynağınıza Geliyor

Facebook, blogundaki bir gönderide, amacının insanları COVID-19 aşıları ile ilgili bilgilerle buluşturmak olduğunu belirten yeni bildirimi özetledi .

Eyaletinizde aşı için uygun hale geldiğinizde, Haber Kaynağınızın üst kısmında size aşıyı alabileceğinizi söyleyen bir açılır bildirim göreceksiniz. Buradan, Facebook’un aşı olabileceğiniz en yakın yerleri gösteren kullanışlı aşı bulma aracını kullanmak için Bir Aşı Bul’a dokunabilirsiniz.

COVID-19
Facebook COVID-19

Bu bildirim yaklaşık 20 başka ülkede de mevcut ve Facebook bu sayıyı yakında artırmayı planlıyor. ABD dışındaki yerlerde, bildirim, o ülkenin sağlık bakanlığı web sitesine bağlanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'te Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Facebook COVID-19 Aşı Kampanyasına Devam Ediyor

Facebook, COVID-19 aşılarını çevreleyen yanlış bilgiler konusunda oldukça sert davrandı ve aşı hakkında farkındalığı ve eğitimi artırmak için önlemler alıyor. Bulunduğunuz bölgede aşılar kolayca bulunabildiğinden, Facebook size bir aşı almaya uygun olduğunuzu ilk söyleyen kişi olursa şaşırmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz