Facebook COVID-19 aşıları yapmaya teşvik ediyor

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Gittikçe daha fazla insan COVID-19 aşısını almak için sıraya girdikçe, Facebook yeni profil çerçevelerinin başkalarını da aynısını yapmaya teşvik edeceğini umuyor.

Facebook’un Profil Çerçeveleri COVID-19 Aşılarına Desteği Gösteriyor

Facebook, aşı olma desteğini gösteren profil çerçevelerini yaymak için ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı (HHS) ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ile ortaklık kurdu. Platform, Facebook Hakkında blogundaki bir gönderide iki tasarımı sergiledi.

Her iki çerçeve de profil simgenizin yanında “COVID aşısını yaptırdım” veya “Hadi aşı olalım” ifadesiyle yarım ay şeklinde bir metin parçası gösteriyor. Ayrıca ABD haritasının küçük bir grafiğini de içeriyorlar ve şu sözcüklerin üzerini kaplıyor: “Bunu yapabiliriz.” Aynı metnin İspanyolca çevirisine sahip çerçeveler de mevcuttur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram, uygulamasında dikey kaydırmalı Hikayeleri test ediyor

Facebook, çerçevelerin “COVID-19 aşıları için desteğinizi paylaşmanıza ve saygı duyduğunuz ve değer verdiğiniz diğer kişilerin de aynı şeyi yaptığını görmenize” izin vereceğini belirtiyor. Platform ayrıca çerçeveyi kullanan arkadaşlarınız, aile üyeleri ve takip ettiğiniz kişilerin bir listesini derlemeyi planlıyor ve ardından bu listeyi Haber Kaynağınızda görüntüleyecektir.

COVID-19
COVID-19

Facebook, Birleşik Krallık’ta aşı ile ilgili profil çerçevelerini başlatmak için daha önce Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) ile ortaklık kurdu ve yüksek bir benimsenme oranı gördü. Facebook’a göre, Birleşik Krallık’ta Facebook’taki insanların dörtte biri, bir arkadaşının veya aile üyesinin NHS COVID-19 aşı profil çerçevesini kullandığını görmüş durumda.

Facebook, ABD’de de aynı türden bir başarıyı görmeyi umuyor, çünkü bu çerçeveler daha fazla insanı aşı olmaya teşvik etmede rol oynayabilir. Facebook, blog gönderisinde sosyal normları daha yüksek aşılama oranlarına bağlayan bir araştırmaya atıfta bulunuyor. Başka bir deyişle, birisi bir aile ferdinin veya arkadaşının aşıyı aldığını gördüğünde, aşı yaptırırken de muhtemelen daha rahat hissedeceklerdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iMac Pro'nun satışı tamamen durduruldu!

COVID-19 salgını başladığından beri Facebook, kullanıcıları sürekli olarak hastalık hakkında güvenilir bilgilere itti ve hatta Amerikalıların aşı olmak için randevu almalarına yardımcı olmaya başladı. Ayrıca hem aşı hem de virüsün kendisi hakkındaki yanlış bilgileri ortadan kaldırmak için çalıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz