Facebook Android Uygulamasına Koronavirüs Takibi Geliyor

2
54
Facebook
Facebook

Merhaba Teknoloji Haberleri- Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere Facebook’un getirdiği yeni özelliklerden bahsedeceğiz.

Facebook hangi özellikleri getiriyor?

Karanlık mod ve koronavirüs takibi.

Koronavirüs takibi ne işe yarayacak?

Vaka sayısı yüksek olan bölgelerde uyarılar verecek.

Facebook bu özellikleri sadece Android'e mi getirdi?

Şuanlık evet.

Facebook, mobil uygulamalar üzerindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Android telefonlar için nihayet karanlık mod özelliği geliyor. Bunun yanı sıra gündemi ilgilendiren çarpıcı bir çalışmayla da herkesi şaşırtıyor. Facebook koronavirüs takip özelliği getirecek. İOS içinde nisan ayında bir yenilik yaparak sessiz mod özelliği getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye'ye Düşen Meteor İddiaları Hakkında Kafalar Karışık
Facebook karanlık mod
Facebook karanlık Mod

Facebook’un masaüstü uygulamasında karanlık mod özelliği zaten bulunuyordu. Ancak Android telefonlar için uzun süredir karanlık moddan ses gelmemişti. İşte beklenen o ses de geldi. Karanlık mod herkesi sevindirirken bir de sağlıkla ilgili uygulama geldi. Koronavirüs takibi sayesinde bu hastalık açısından riskli bölgeleri tespit edip o bölgelerden uzak kalabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:PhotoRoom ile Fotoğraf Arka Planı Yok Oluyor Mu?

 

Karanlık Mod Nasıl Olacak?

Masaüstü uygulamasına çok benzeyecek bir karanlık mod özelliği geliyor. Koyu gri bir arka plan bulunacak ve mavi vurgular olacak. Android 10’da bulunan karanlık modla da çok iyi bir uyum gösterecek. Aynı zamanda bu karanlık modu elle kontrol edebileceksiniz. Yeni mod için yayımlanan ekran görüntüleri, bu özellik için son aşamaya gelindiğini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İkinci el otomobilde yeni tip dolandırıcılık!

 

Koronavirüs Takip Özelliği

Karanlık modla beraber yeni bir özellik olan koronavirüs takip özelliği de kullanıcılara sunulacak. Sizin bulunduğunuz yerdeki koronavirüs vaka sayısı belirlenerek size bildirimler gönderilecek. Sayfa başında da vaka sayılarının dünya çapında olanlarını da görebileceksiniz.

Karanlik mod
Karanlık Mod Android

İOS Sessiz Mod

Bu özellikle de facebook uygulamasından gelen uyarı ve bildirimleri sessize alabiliyorsunuz. Aynı zamanda sessiz mod için bir rutin belirlemesi de yapabiliyorsunuz.

 

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz