En Muhteşem 6 Bilim Kurgu Filmi

0
42
Bilim-kurgu
En Muhteşem 6 Bilim Kurgu Filmi

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, bugün sizlere en muhteşem 6 bilim kurgu filminden bahsedeceğiz. Bu filmlerin izlenmesi genel kültür açısından da sizleri geliştirecektir.

Bilim Kurgu filmlerinde hangi konular bulunuyor?

Çoğunlukla uzay, bilinçaltı konuları işleniyor.

Bilim kurgu filmlerinden hangisi daha iyi?

Inception şuanda en iyi görülüyor.

Bilim kurgu filmlerinden hangisi kesinlikle izlenmeli?

Yazımızdaki 6 filmi kesinlikle öneriyoruz.

1- Inception (IMBD: 8.8)

Türkçeye “Başlangıç” ismiyle geçen Inception filmi bilim kurgu filmleri arasında aldığı imbd puanıyla ilk sıraya yerleşiyor. Filmde Leonardo DiCaprio başrolü alıyor ve yetenekli bir hırsızı oynuyor. Bu hırsız rüya görüldüğü sırada insanların bilinçaltına sızarak bazı önemli bilgileri çalıyor.  Oldukça gizemli olan filmde kafalar biraz karışıyor ancak sonunda her şey yerine oturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Rekabet Kurumu, Türkiye'de hizmet veren 32 şirkete soruşturma açtı
Inception
Inception Filmi

2- Matrix Serisi (IMBD: 8.7)

2000’li yılların en sevilen filmi Matrix, bilim kurgu filmlerinde önemli bir yere sahip. Yazılım şirketinde çalışan Thomas Anderson rolündeki Keanu Reeves, “Neo” ismi verilen programı kullanarak insan beyinlerine girebiliyor. İzleyen kaldıysa mutlaka izlemesi tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir: Paranızdan tasarruf edin : Sigarayı bırakın

 

3- Fringe (IMBD: 8.5)

En muhteşem bilim kurgu filmlerine baktığımızda üçüncü sırayı Fringe alıyor. IMBD puanı da oldukça yüksek olan filmde drama ve gerilim iç içe bulunuyor. Dizi içerisinde bir özel ajan, bir bilim adamı ve oğlu ile ilgili inanılmaz olaylar bütünü anlatılıyor. Kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden diyebiliriz.

4- Alien (IMBD:8.5)

Muhteşem bir uzay filmi de olan Alien Türkçeye “Yaratık” olarak geçmiştir. Filmin konusunda Dünya’ya dönmeye çalışan bir ekibin uzay gemisinde bir yaşam türü keşfetmeleri anlatılmaktadır. Tabi ki bu yaşam türü onlar için pek faydalı olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Türkiye’de TEKNOFEST Coşkusu

5- The Terminator (IMBD:8.1)

Çok eski bir film olan The Terminator Türkçe’ye “Yokedici” olarak geçmiştir ve eskilerde olduğu gibi şuanda da büyük bir ilgiyle izlenmektedir. 2029 yılından sonraki bir kıyamet dönemini anlatan filmde Skynet adlı bir bilgisayar sistemi insan ırkıyla savaşmaktadır. Direnişçiler Skynet ile büyük bir mücadele vererek başarıya ulaşırlar. Terminatör’ün filmdeki görevi direnişçilerin başını öldürmektir.

The-terminator
Terminatör Filmi

6- Gravity (IMBD:8.0)

Yine harika bir uzay filmi Gravity, bilim kurgu filmleri arasındaki yerini alıyor. Yerçekimi manasına gelen filmde, ilk uzay görevine çıkan Dr. Ryan Stone ve emekliliğe hazırlanan görev arkadaşı Matt Kowalsky’nin uzayda beklenmeyen bir durumla karşılaşmaları anlatılıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz