Paranızdan tasarruf edin : Sigarayı bırakın

0

Ülkemizde kullanım oranı bir hayli yüksek olan ve çok fazla para harcanan kalemlerden birisi de Sigara. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesinden biri olarak bu yazıda sizlere sigarayı bırakarak ne kadar tasarruf edebileceğinizi ve nasıl bırakabileceğinizi anlattım.

[toc]

Bağımlılıklar ve sigara

Birçoğumuzun, en azından istatistiklerin gösterdiği kadarıyla birçoğumuzun bazı bağımlılıkları var. Öyle ki bu bağımlılıklar hem sağlığımıza zarar veriyor hem de paramızı büyük oranda götürüyorlar.

Sadece sağlıksal zararları bile bu bağımlılıklardan kurtulmamız için büyük bir sebep olsa da bir yandan paramızı boşa harcamamak için kurtulmak istiyoruz. Bu bağımlılıklardan en popüler oranı biliyorsunuz ki sigara. Gelin bakalım sigarayı bırakınca, ne kadar para tasarrufu yapacağız.

Günde bir paket

Diyelim ki Ahmet adında bir sigara kullanıcısı var ve Ahmet günde bir paket 15 TL değerinde sigara kullanıyor.. Bu sigara kullanıcısı her ay 450 TL civarında bir parayı sigaraya harcıyor. Bu para yıl sonunda 5400 TL oluyor. Eğer Ahmet sigarayı bırakırsa her ay cebinde 450 TL para kalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nilüfer Gürbüz ile Buğra Gülsoy boşandı

Sigarayı bırakarak birikim kısmına 450 TL daha ekleyebilecek. Sigarayı bırakması hem onun cebini rahatlatacak hem de artık sağlığına zarar gelmeyecek.

Kendinizi motive edin

Nikotin çok güçlü bir narkotik madde olduğu için sigarayı bırakmanın zor olduğunu biliyorum. Birçok insanın uyguladığı ve gerçekten motive olmanızı sağlayacak bir yol var. O da sigarayı bıraktığınız günden itibaren paranızdan ne kadar tasarruf ettiğinizi gösteren bir sayaç. Ayrıca bu sayaç sadece sizin tasarruf ettiğiniz parayı değil, tasarruf ettiğiniz ömrünüzü de hesaplıyor.

Buraya tıklayarak sayacı indirebilir ve sigarayı bırakmak için ilk adımı atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz