En İyi Hacker Filmleri

0
232
En-İyi-Hacker-Filmleri
En-İyi-Hacker-Filmleri

İnternet ortamı birçok film ve dizilerde güvenli olmayan tehlikeli ortam olarak düşünülmektedir. Hal böyleyken birçok diziler internet ortamında oluşabilecek tehlikeli olayları konu alarak dizi çekmiş hem de internet ortamında hackerlar tarafından gerçekleştirilmiş çeşitli olayları konu almıştır. Bizde sizler için izlerken hem internetin büyülü dünyasını keşfedeceğiniz hem de internetin gerçek yüzünü anlayabileceğiniz filmleri sizler için topladık. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi. Bugün sizlere En İyi Hacker Filmleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. 

Who am I? 

En-iyi-hacker-filmleri
En-iyi-hacker-filmleri

 

İlginizi Çekebilir: En Muhteşem 6 Bilim Kurgu Filimi

 

Bu filim gelmiş geçmiş en iyi filmlerden olan Who am I dizisi karşımıza çıkıyor. Yayınlandığından bu tarafa oldukça fazla ilgi görmenin yanı sıra izleyiciler tarafından da oldukça beğeni toplamakta. 2014 yıllarında yayına giren filim genç bir hacker grubunun Berlin’de başından geçen olayları anlatmakta. Bu asosyal ve genç bilgisayar dahisi olan Benjamin, yeteneğini CLAY adlı bir grup ile birleştirerek ünlü bilgisayar korsanı MAX’in dikkatini çeker. Ancak alman gizli servisi tarafından kimlikleri açığa çıkan grup MAX’in açık hedefi haline gelir.  

Blackhat 

En-iyi-hacker-filmleri
En-iyi-hacker-filmleri

Vizyona girdiği dönemden bu tarafa en iyi filimler arasında yerini alan Blackhat dizisi izleyenleri tarafından oldukça beğeni topladı. Ayrıca yenilmezler filminde oynayan Chris Hemsworth blackhat filminde başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Film ABD ve Çin yapımı gerilim filmi olarak tanıtılmıştır. Filmde bir korsanın hapse düşüp çıkabilmesi için küresel çapta bir siber suçu açığa çıkarmak için verdiği mücadeleyi konu alan bir film. 

Anonim 2016 

En-iyi-hacker-filmleri
En-iyi-hacker-filmleri

Filmde ailesine maddi anlamda destek vermek adına internette yasadışı işlerle uğraşan bir genç göçmenin hikayesini konu alıyor. Filmde yakın arkadaşı olan Sye ise alex’e yardım eden illegal karaborsacıdır. FBI gizli servisine çalışan Kira’da genç bir bilgisayar uzmanı olarak internetteki karanlık işlerle irtibat kurmaya çalışan birisidir. Bu üç arkadaş büyük bir başarı elde ederek finansal bir kaosa neden olurlar. Sonra Z adında gizemli biri ve Anonymous’un kurucusu olan kişinin oldukça ilgisini çekerler. 

Wikileaks: Beşinci Kuvvet 

En-iyi-hacker-filmleri
En-iyi-hacker-filmleri

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Shallwego Mayıs Ayında Faaliyete Geçiyor

İlginizi Çekebilir: Lucifer 5. Sezon Tarihi Belli Oldu! 

 

2013 yılında vizyona giren bu filim gerçek bir hikayeden esinlenerek yapılmıştır. Avusturalyalı genç bilgisayar korsanı ve hacktivist olan Wikileaks’ın kurucusu olan Julian Assange’in gerçek hikayesini konu alan filimdir. 

Snowden  

En-iyi-hacker-filmleri
En-iyi-hacker-filmleri

Eski CIA ve ulusal güvenlik dairesi çalışanı Edward Snowden’nin başından geçen olayları anlatan bu filim şüphesiz en çok izlenilen ve beğenilen filim olarak bilinmektedir. Filimde ABD’nin gizli izleme olarak tanımladığı programı gün yüzüne Snowden tarafından çıkarılmıştır. E-posta adreslerinden sosyal medyalara ve gizli yazışmalara kadar her şeye erişebilen ABD’nin gizli programı2013 yılında ifşa etmiştir. Birçok başarılı oyuncu bu filimde rol almıştır. 

Open Windows 

En-iyi-hacker-filmleri
En-iyi-hacker-filmleri

2014 yılında vizyona girmiş bu filimin başrolünde Sasha Grey’in oynaması oldukça fazla ilgi ve beğeni toplamıştır. Filimde Nick adında bir adam online bir yarışmaya katılır ve ödül olarak Jill adında bir aktris ile tanışma fırsatını yakalar. Ancak Chord adında biri Nicki arıyarak Jill’in akşam yemeğe katılamayacağını ve durumu düzeltmek adına Jill’in kamerası üzerinden canlı olarak izleyebileceğini söyler. Jill’in başının dertte olduğu ortaya çıkar ve Nick nasıl kurtarabilirim diye çözümler bulmaya çalışmaktadır. 

Zero Days 

En-iyi-hacker-filmleri
En-iyi-hacker-filmleri

Zero Days filimden çok d belgesel gibi anlatılmış olan eskiden yaşanmış gerçek bir siber saldırının hikayesinden bahsetmektedir. Belgesel de ABD ve İsrail tarafından geliştirilen zararlı yazılımın nasıl iran nükleer santralini hedef aldığı ve nasıl zarara uğrattığı uzmanlar tarafından anlatılmıştır. 

The Hacker Wars

En-iyi-hacker-filmleri
En-iyi-hacker-filmleri

2014 yılında vizyona girmiş bu filmin internet gizliliği ve özgürlüğü gibi konular işlenmiştir. Filimde internet özgürlüğü için çeşitli eylemleri konu almıştır. Ayrıca bu zorlu mücadeleyi aktvist ve hacker ve günlük internet kullanıcılarının gözünden anlatılmıştır. 

Disconnect 

En-iyi-hacker-filmleri
En-iyi-hacker-filmleri

Bu filim vizyona girdiğinden bu tarafa en iyi hacker filmleri arasında yer almakta. Film anı zamanda İMDb’den 7.5 puan almıştır. Filimin konusu iletişim teknolojilerinin gelişmesi ile insanlar arasında kopukluklara neden olmuştur. Bu teknolojiler arasında yer alan internet ortamında sakladığınız sırların bir anda çevrenizdeki insanlara yayılabilir olmasıdır. Ailesine vakit ayıramayan bir avukatın sırları internet ortamında ifşa edilmiş, bir çiftin, zorbalık yapan çocuğunu eğitmeye çalışan bir polisin ve kariyer için hiçbir şeyi görmeyen bir gazetecinin hayatını konu almış olan sanal hayatlar filmi internet ortamındaki tehlikeyi en iyi şekilde anlatan bir filmdir.  

The Imitation Game 

En-iyi-hacker-filmleri
En-iyi-hacker-filmleri

Tarihi değiştiren en önemli hackerlerden biri ünlü matematikçi Alan Turig tarafından gerçekleştirilmiştirTurig II. Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası tarafından gizli mesajları şifrelemek için tasarlanan Enigma adında bir şifreleme makinası karşı devletlere büyük sıkıntılar çektiriyordu. Turing bir ekip kurarak gecesini gündüzüne katarak enigmanın şifresini çözdülerArdından böylece II. Dünya Savaşının seyri değişmeye başlamıştırBu filimde Turig’in başarısını ve sonrasında yaşanmış olayları konu almıştır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz