Artık Signal ile 4K görüntüler gönderebilirsiniz

0

Signal, yeni özellikler açısından WhatsApp’ı yavaş ama emin adımlarla geçiyor. Son zamanlarda Signal, kullanıcıların 4K kalitesine kadar görüntü göndermesine izin veren bir özellik aldı. Bu, gelecekteki fotoğraf paylaşımlarınızın kalitesinde düşüş olmayacağı anlamına gelir.

[toc]

Signal, 4K Görüntüler için Destek Aldı

İlk olarak Android Police tarafından tespit edildiği üzere Signal’in 5.11.0 sürümü olan en son beta sürümü, kullanıcıların bir fotoğrafı paylaşmadan önce fotoğraf kalitesini seçmelerine olanak tanıyor. Bu özellikle, fotoğrafınızı standart kalitede mi yoksa yüksek kalitede mi göndermek istediğinizi seçebilirsiniz.

Yüksek kaliteli seçeneği seçmek, fotoğrafınızı 4K çözünürlüğe kadar paylaşmanıza olanak tanır. Bu şekilde, son derece kristal netliğindeki bu görüntüleri, kalitede herhangi bir azalma olmaksızın Signal kişilerinizle paylaşabilirsiniz.

Signal’in Yeni 4K Görüntü Desteği Nasıl Kullanılır?

Bu yeni özelliğin harika bir yanı, onu manuel olarak etkinleştirmenize gerek olmamasıdır. Desteklenen Signal sürümünde varsayılan olarak açılır ve temelde yapmanız gereken tek şey bir mesaj dizisindeyken görüntü seçeneğine dokunmaktır. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, aşağıdakiler size yardımcı olacaktır;

  1. Android cihazınızda Signal beta sürümünü açın.
  2. Yüksek kaliteli bir fotoğrafı paylaşmak istediğiniz mesaj dizisine erişin.
  3. Normalde yaptığınız gibi görüntü seçeneğine dokunun.
  4. Artık ekranınızda iki seçenek görüyorsunuz. Bir fotoğrafı yüksek kalitede paylaşmak için Yüksek (Daha yavaş, daha fazla veri) yazan seçeneğe dokunun.
  5. Cihazınızdan paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçin.
  6. Fotoğrafınız 4K kalitesinde gönderilecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fiyatı en çok zamlanan Renault Clio fiyat listesi

Bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, görüntü simgesine dokunduktan sonra Standart’ı seçmeniz yeterlidir. Bu şekilde fotoğrafınız Signal’in standart kalitesinde gönderilecektir.

Signal
Signal

Signal’in 4K Görüntü Paylaşım Özelliği Nasıl Elde Edilir?

Yukarıda bahsedildiği gibi 4K kalitesinde fotoğraf gönderebilmek için Signal uygulamasının belirli bir sürümüne ihtiyacınız var.

Şu anda desteklenen sürüm Signal beta v5.11.0’dır. Bu sürüm için APK’yi indirmeniz ve ardından Android cihazınıza yüklemeniz gerekir. Ardından, yukarıda açıklandığı gibi görüntü seçeneğini kullanmak oldukça basittir.

Signal ile Yüksek Kaliteli Fotoğrafları Paylaşın

WhatsApp, fotoğrafları yüksek kalitede paylaşmanıza izin verse de, bu seçenek belgeler özelliğinin arkasına gömülüdür. Signal bu seçeneği tam önünüze ve tanınabilir bir biçimde getirir, böylece ne paylaştığınızı bilirsiniz.

Signal’in bu özelliği kararlı sürümlere getirmesi gerekmemelidir ve bu nedenle beta sürümünü kullanmak istemiyorsanız, özelliğe erişmek için bir süre bekleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz