Elektrikli Mini Cooper Serisine Onay Çıktı

0
mini-cooper-2025-senesinde-onay aldi

Mini Cooper sevdalılarının merakla beklemiş olduğu Elektrikli MINI Cabrio modeli 2025 yılı için şimdiden onay aldı. Alınan onayın ardından Borusan, Mini Cooper üretimlerine yakın zamanda başlayacağının sinyallerini verdi.

Elektrikli MINI Cabrio modelinin MINI Electric Super ile birlikte çıkacağı hakkında da açıklamalarda bulunan Borusan, yapacağı yeni stratejik hareketler hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

2023 yılı içerisinde satışa sunulması planlanan MINI Hatc modeli satışa sunulmadan tasarımlar ile birlikte duyuruldu. MINI ve Great Wall arasında geliştirilen tamamen elektrikli bir platforma sahip olan model mevcut nesil içerisinde daha küçük boyutlarda olacak.

mini-cooper-2025-senesinde-onay aldi

Markanın Patronundan Açıklama

Elektrikli MINI Cabrio resmi olarak tanıtılacağından yeni nesil MINI Hatch modelinden iki sene sonra geleceği doğrulandı. Bununla birlikte yüksek ihtimalle Çin’de üretileceği düşünülen yeni Elektrikli MINI Cabrio ile alakalı olarak yeni bir tesisinde geliştirildi gelen haberler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Elon Musk’ın Başlattığı Uzaya Gitme Planı İptal Oldu

Mınıcooper’un en yetkili isimlerinden Bernd Kober şu cümleler ile sözlerine devam etti; “ Baktığımız zaman dört sene sonra otomotiv dünyasının konumunu kestirmek bir hayli zor. Çünkü modeller son yıllarda çok hızlı geliştiriliyor. Bununla birlikte yeni nesil MINI Cabrio dünya çapında satışa sunulan; tamamen elektrikli birkaç arabadan biri olarak özel bir yere sahip olmaya hazırlanıyor.

Son olarak modelin doğrudan rakibi Fiat 500 modeli olarak görülüyor. Bununla birlikte modelin diğer önemli rakibinin Volkswagen tarafında yer alan ID.3 modelinin olması planlanıyor.” Açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz