Elektrikli Araçlar Batarya Üretimini Etkileyecek

0
10
elektrikli-araclar-sayesinde-batarya-üretimi

Global dünya üzerinde oluşan batarya üretimi şuan için oldukça fazla olduğu fakat ileriki dönemlerde de daha çok artacağı uzmanlar tarafından söyleniyor.

Global yaşantının içerisinde 160 gigavatsaat olan küresel batarya üretim kapasitesi yaklaşık olarak 10 yıl içerisinde 6 bin 600’e yükseleceği açıklandı. Bu durum da yapılan iş stratejilerinin yaklaşık 40 kat  artacağı söylendi.

Küresel emisyon hedeflerine ulaşılması için elektrifikasyonun artırılması gerekirken, elektrikli araçlara yönelik batarya üretimlerine  2030 senesinde 6 bin 600 gigavatsaate yükseleceği öngörülüyor.

Küresel enerji sektörünün 2050’de sıfır emisyon hedefine ulaşılması için fabrika bünyelerinde köklü bir dönüşüme ihtiyaç duyulurken, bu dönüşüm elektrik tarafında ulaşım ve üretim sektörlerinde büyük önem taşıyor.

elektrikli-araclar-sayesinde-batarya-üretimi
elektrikli-araclar-sayesinde-batarya-üretimi

Elektrikli Araçlar’da Batarya Desteği Sağlanacak

Temiz enerji kaynaklarının payının global anlamda artması birçok batarya fabrikasının da kendi bünyelerinde artmasına sebep oldu. Özellikle elektrikli araçlarının üretiminin artması birçok batarya üretimlerini de beraberinde getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   HONOR 30 Lite ve HONOR X10 Max’in Fiyatları Belirlendi

Global anlamda önümüzdeki 10 yıl içerisinde batarya sistemlerinin arttırılması konusunda alınan karar sonrası çıkan rapora göre talep ve arz yaklaşık olarak 10 katına çıkacak. 10 yıl içerisinde oluşan sistemlerin daha da gelişeceği bu sayede 2030 senesinin bugünüyle birlikte 30 kat artacağı tahmin ediliyor.

Kritik mineral kaynaklarının aynı ülke veya bölgelerde bulunmadığına işaret ederek uzman şirketlerde bu konular hakkında raporlamaların yapılacağı söylendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz