Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

0
52
ekran kaydı

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda sizlere teknolojik cihazlarımızda yaptığımız bir işlemi belki de indirmek istediğimiz bir videoyu nasıl kaydedebileceğinizi göstereceğiz. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Ekran kaydı nasıl alınır?

Bunun için çeşitli programlar mevcuttur. Bandicam, Fraps gibi.

Android'de ekran kaydı nasıl alınır?

Bunun için çeşitli uygulamalar bulunuyor. EZ Screen Recorder, Mobizen Screen Recorder kullanabilirsiniz.

Bazen bilgisayarımız, tabletimiz, telefonumuz ve aklımıza gelebilecek teknolojik cihazlarımızdan video indirmek mümkün olmuyor. Ya da kimi zaman ne yaptığımızı başka birine göstermek, kayıt alıp göndermek için bu işlemi yapıyoruz.

Kimi zaman burada telefonun kendine ait bir özelliği olarak sunulurken, kimi telefonda ya da kimi işletim sisteminde telefona bağlı olarak kayıt işlemi sunulmuyor ve burada farklı yöntemler hatta marketler ya da direkt internet üzerinden yüklenebilecek programlar sunuluyor.

Bildiğimiz gibi kullananların da tecrübesiyle Iphone cihazlarımızda daha doğrusu Ios işletim sistemli cihazlarımızda önceden ekran kaydı almak bir eziyetti. Ancak Ios 11 ile gelen bir güncelleme bu sorunu ortadan kaldırmıştı. Ios 11 ile gelen güncellemede sisteme gömülen bir özellik ile Apple Ios 11 işletim sistemli cihazlara sahip olan kullanıcılar rahatlıkla ekran kaydı alabilir hale geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone Etkin Değil iTunes'a Bağlanın Hatası ve Çözümü Güncel !

Bundan önce Ios işletim sistemine sahip cihaz sahipleri Appstore üzerinden farklı programlar ya da Ios cihazlar için Jailbreak işlemi yaparak bu engeli kaldırıp ekran kaydı alabiliyordu. Jailbreak işlemi nedir bilmeyen takipçilerimiz için yayınladığımız rehberimize göz atmayı unutmayın;

 İlginizi Çekebilir : JailBreak Nedir?

 

ekran kaydı nasıl alınır

Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Kişisel bilgisayarlarımızda kimi zaman oynadığımız bir oyunu kaydetmek için, kimi zaman ise bir arkadaşımıza ya da internette bizim yaşadığımız bir sorunu yaşayan, ancak çözümünü bildiğimiz bir sorunu çözerken bunu insanlara göstermek için ekran kaydı almaya ihtiyaç duyarız. Son getirdikleri güncellemeler ile Nvidia Ekran Kartına sahip kullanıcılar bu işlem için ”Nvidia Geforce Experience’‘ programını kullanarak rahatlıkla ekran kaydı alabilirler.

Ancak Nvidia’ya sahip olmayan ya da başka bir program kullanmak isteyenler için ”Bandicam Screen Recorder” programı çok iyi bir alternatif. Hatta Nvidia bu programı çıkarmadan önce önereceğim ikinci program olan ”Camtasia” ile bu sektörde bu iki program başı çekiyordu desek yanlış olmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Chrome'da Dil Nasıl Değiştirilir?

Android telefonlarımızda ise bildiğimiz kadarıyla şu anda kendi sistemine bağlı olarak ekran kaydetmeye yarayan bir uygulamaya sahip telefon ya da android sürümü yok. Burada ekran kaydı almak için Google Play Store’dan ekran kaydı alabilmeniz için belirli programlar önereceğim.

Bunların başında eski bir android kullanıcısı olarak da kullandığım EZ Screen Recorder uygulaması bulunuyor. İkinci bir alternatif olarak da Mobizen Screen Recorder programını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Geçtik Ios işletim sistemli cihazlarımıza, Iphonelar için bahsettiğim gibi Ios 11 ile gelen güncellemeden sonra sisteme bağlı Ekran Kaydedici özelliğini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz