ePttAVM Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

0
82
epttavm

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda dünya ve ülkemiz üzerinde etkileri gün geçtikçe artan ve hızla yayılan korona virüs için devletimiz tarafından alınan önlemlerden Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bahsettik.

Dünya üzerinde korona virüs ile savaşan tüm ülkeler  bittiğini, maske yetiştiremediklerini ve vatandaşlarına maske yerine şal, eşarp, örtü, bez sarmalarını tavsiye ederken, Türkiye Cumhuriyeti olarak bu süreci atlatmamız için bedava maske dağıtımı devletimiz tarafından başlatıldı.

Daha öncesinde yani salgın hızlanmadan önce salgın yeni başladığı zaman yaklaşık 3 hafta önce ortalıkta gezen fırsatçılar maske alım satımı yaparken, devlet burada konuya el atarak süreci devraldı ve bedava maske dağıtımına başladı. İki gün önce ilan edilen bu durum ilk aşamada Ptt’nin online alışveriş sistemi olan epttavm üzerinden yapılabiliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Corona Virüsü İçin Alabileceğiniz Önlemler

Ancak epttavm üzerine yapılan yoğun işlem ve sipariş isteği sitenin çökmesine neden oldu. Devlet burada da işleme el attı ve çoğu devlet ve kurumsal işlerimizi yapabildiğimiz e-devlet üzerine alındı.

ePtt Avm Nedir?

Ptt üzerinden online alışveriş yapmanıza yarayan bir site.

e-Devlet Nedir?

Online olarak devlete bağlı tüm işlerimizi yapabildiğimiz internet sitesi.

Ücretsiz maskeler nereden alınabilir?

İlk olarak ePtt Avm üzerinden servis verilen işlem, yaşanan yoğunluk üzerine e-devlete alındı.

e-devlet
e-devlet

ePttAvm, e-Devlet Üzerinden Maske Nasıl Alınır?

Öncelikle ePtt Avm üzerinden yapılan işlem yukarıda bahsettiğim gibi yoğun çökme ve yoğun sipariş isteği üzerine site çöktü ve işlem görmez hale geldi. Burada sitenin çökmesi üzerine işlem e-devlet üzerinden yapılabilir hale. Şu anda e-Ptt Avm üzerinden bu maskeyi almak için başvuru yapmak isterseniz karşınıza şöyle bir ekran çıkacaktır;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Evden Çalışırken Üretken Olmayı Sağlayan 5 Şey!
eptt

Şimdilik e-devlet üzerinde de işlem veremeyen sistem, yapılacak hazırlık ve stok hazırlığı sonrasında e-devlet üzerinde yeniden işleme açılacağı yukarıda paylaştığımız fotoğrafta epttavm üzerinde belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir : Corona Virüsü İçin Alabileceğiniz Önlemler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz