Al Sat Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

0
28

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımız yine bir para kazanma rehberi olacak. Sizlere belki de haberinizin olmadığı yeni bir pazardan bahsedeceğim. Öncelikle arkanız yaslanın ve yazıda belirttiğim şeyler size uygun mu, bu işin altından kalkabilir misiniz? Bunları kendinize sorduktan sonra siz de kolay bir şekilde ekstra bir malzeme desteği olmadan oturduğunuz yerden al sat yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bahsettik.

Al-sat ticareti nedir?

Bir ürünü ucuzken piyasadan alıp, pahalı iken piyasaya o dönemin şartlarına göre ucuza sürüp para kazanma sanatıdır.

Yukarıda fazlasıyla kabaca üstü kapalı anlattığım bu yöntem ile para kazanmak bana kalırsa şansınız biraz da yaver giderse çok kolay. Ancak burada şansınızın yaver gitmesi şöyle alacağınız ürünü iyi analiz etmeniz gerek. Ve o malı alırken ya da satarken iyi insanlara denk gelmek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Adsense Alternatifleri: En Karlı + 8 Güvenilir Yöntem

Çünkü cidden bu işte onlarca insanla muhatap oluyorsunuz ve insanların bin türlü hali olduğundan uğraşmak bazen can sıkabiliyor. Tabii durum hep böyle değil, ben bugüne kadar bu yöntemle 1000 tl’ye yakın para kazandım.

Al Sat İle Para Kazanmak!

Bunun için öncelikle iyi bir iletişime sahip olmalısınız. Alıcıyla konuşurken seçtiğiniz kelimelere dikkat etmeli, malını aceleyle satmaya çalışan biri gibi değil de bir esnaf gibi konuşursanız bu alıcıya da güven verecektir.

İkinci olarak bir malı alırken en ucuzunu değil en iyisini araştırın. Çünkü burada insanların ucuz diye sattığı malların yarısı neredeyse defolu, arızalı çıkabiliyor. Alırken bunu dikkat etmelisiniz ki, satarken de o mal size zorluk çıkartmasın. Üçüncü olarak alacağınız malın piyasasını iyi bilin ve araştırın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagramdan Ne Satarak Para Kazanabilirim?
İlginizi Çekebilir : Dropshipping Nasıl Yapılır?

Çünkü malı alırken uyguna alıp üzerine koyarak satacağımız için kar marjımız ne kadar yüksek olursa o kadar para kazanırız. Ancak kar edeyim diye 200 tl piyasası olan malı 500 600 tl’ye satmaya çalışırsanız elinizde patlayacaktır.

al-sat-ile-para-kazanmak

 

Burada sizlere belirtebileceğim, al sat yaparak para kazanmak için dikkat etmeniz gereken son husus ise buluşma yerlerine dikkat etmek. Bu şu açıdan çok önemli malı alacağınız ya da satacağınız insanı tanımıyorsunuz sonuçta, nasıl biri gelecek bunu bilemeyiz.

Bu yüzden genelde metro, metrobüs durakları ya da civar semtinizde olan kafelerden birini seçmek sizin için iyi olacaktır.