Disney Plus bu yazdan itibaren Netflix benzeri ücretli paylaşımlara başlayacak

0
Disney Plus bu yazdan itibaren Netflix benzeri ücretli paylaşımlara başlayacak
Disney Plus bu yazdan itibaren Netflix benzeri ücretli paylaşımlara başlayacak

Disney, bu yazdan itibaren yayın hizmetleri Disney Plus ve Hulu için şifre paylaşımını engellemeye hazırlanıyor. Duyuru, Disney’in finans müdürü Hugh Johnston’ın uygunsuz paylaşımdan şüphelenilen hesaplar için ayrı abonelikler sunma planlarını açıkladığı bir kazanç çağrısı sırasında geldi. Buna ek olarak Disney, genel müşteri deneyimini “iyileştirmek” ve abone tabanını büyütmek amacıyla hesap sahiplerinin ekstra bir ücret karşılığında haneleri dışındaki kişileri ekleyebilmeleri için bir seçenek sunacak.

Disney Plus Aboneleri 14 Mart’tan İtibaren Bu Değişikliklerle Karşılaşacak

Hem Disney Plus hem de Hulu kısa bir süre önce hizmet şartlarını güncelleyerek aboneliklerin hane dışındaki kişilerle paylaşılmasını yasakladı. Bu şartlar 25 Ocak’tan bu yana yeni aboneler için zaten geçerli olsa da, mevcut üyeler 14 Mart’tan itibaren bu değişikliklerle karşılaşacaklar. Bu hamle, Netflix’in geçen yıl uygulamaya koyduğu ve abonelerin evlerinin dışında bulunan birini eklemek için ayda 7,99 dolar ek ücret aldığı ücretli paylaşım modelini takip ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yarım milyona ulaştı! Volkswagen Tiguan 2020 fiyat listesi
Disney Plus Aboneleri 14 Mart'tan İtibaren Bu Değişikliklerle Karşılaşacak
Disney Plus Aboneleri 14 Mart’tan İtibaren Bu Değişikliklerle Karşılaşacak

Disney ücretli paylaşımı, erişim alanını genişletmek ve rakiplerinin halihazırda kullandığı bir stratejiden yararlanmak için bir fırsat olarak görüyor. Johnston, şirketin önümüzdeki aylarda bu sorunu ele almak için atacağı adımları vurgulayarak, uygunsuz hesap kullanımını azaltmak için proaktif bir yaklaşım sergilediğini belirtti.

Şifre paylaşımının engellenmesine ek olarak Disney Plus, geçen yıl başarılı bir beta sürümünün ardından Mart ayında Hulu ile birleşik bir yayın deneyimi başlatmayı planlıyor. Ancak Disney Plus, fiyat artışlarının ardından ABD ve Kanada’da 1,3 milyon abone kaybettiğini bildirirken, Hulu 1,2 milyon üye artışı kaydetti.

Bu arada, Disney’in sahibi olduğu ESPN, Fox ve Warner Bros Discovery ile ortaklaşa sonbaharda piyasaya sürülecek yeni bir canlı spor yayın hizmeti başlatma planlarını açıkladı. Bu hizmete Hulu ve ESPN Plus’ı içeren Disney Plus paketi aboneleri de erişebilecek. Bu duyurular, Disney’in değişen medya ortamına uyum sağlamaya yönelik uzun vadeli stratejisiyle örtüşüyor. 2025 Ağustos’unda ESPN’in doğrudan tüketiciye yönelik bir versiyonunun piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere, şirketin değişen izleyici alışkanlıkları ve pazar dinamiklerine yanıt olarak geleneksel ödemeli TV modellerinden uzaklaşmasını yansıtıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz