iPhone 16 Prototipi Yeniden Tasarlandı

0
iPhone 16 Prototipi Yeniden Tasarlandı
iPhone 16 Prototipi Yeniden Tasarlandı

Yaklaşan iPhone 16 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdiye kadar iPhone 16’nın çekim düğmesinin DSLR benzeri bir işlevsellik sunabileceğini öğrendik ve işlemci ve kamera hakkında bazı ayrıntılar elde ettik. Şimdi ise ortaya çıkan bir prototip çok daha önemli bir değişikliğin yolda olduğunu gösteriyor. Buna göre iPhone 16, beş yıl önce iPhone 11 Pro ile başlayan bir dönemin sonunu işaret eden tamamen yeniden tasarımdan etkilenecek. İşte ayrıntılar…

iPhone 16 Serisi Devrim Niteliğinde Bir Yeniden Tasarıma Hazırlanıyor

iPhone’ların tasarımı kuşkusuz Apple’ın en çok eleştirilen yönlerinden biri. Şirket genellikle önemli değişikliklerden kaçınıyor ve birkaç yıl boyunca benzer bir tasarım diline sadık kalıyor, bu da önemli performans iyileştirmelerine rağmen tüketicilerden “aynı telefon” gibi yorumlara yol açıyor. Son gelen bilgiler Apple’ın bu yıl iPhone 16 ile benzer tepkiler alabileceğini ve tasarım açısından hayal kırıklığına neden olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, gelecek modellerin arka kameralar için yeni bir tasarıma sahip olacağı ve iki diyagonal lensin arkada iki dikey kamera lensi ile değiştirileceği görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Zam furyası: Renault Megane Sedan fiyatlarına da zam geldi
iPhone 16 Serisi Devrim Niteliğinde Bir Yeniden Tasarıma Hazırlanıyor
iPhone 16 Serisi Devrim Niteliğinde Bir Yeniden Tasarıma Hazırlanıyor

iPhone 16’nın prototipine ait olduğu iddia edilen bir görsel Twitter’da paylaşıldı. Sanılanın aksine iPhone 16 prototipi için büyük tasarım değişiklikleri bekleniyor. Ancak speküle edilen bazı değişiklikler gerçekleşmeyebilir. Örneğin, son iddialar iPhone 16 Pro’nun boyutunda bir artış olduğunu öne sürüyordu, ancak Pro Max varyantında herhangi bir boyut büyümesi yaşanmayabilir gibi görünüyor. Kesin ölçümler mevcut olmasa da, muhtemelen 0,x inç civarında potansiyel küçük bir artış olduğuna dair göstergeler var.

Ancak en önemli değişiklik şüphesiz iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerinde yaşanacak. Apple bu yıl sağ üst köşede yer alan çapraz hizalanmış kamera tasarımını terk edecek. Bunun yerine iPhone X ve iPhone 11’den aşina olduğumuz kamera düzenine geri dönecek. Bu durum pek çok kullanıcı için pek bir şey değiştirmeyecek olsa da, tasarım konusunda yüksek beklentileri olanları hayal kırıklığına uğratacak. Bununla birlikte, her yıl piyasaya sürülen ve ön yüzü tamamen ekranla kaplı bir telefonda önemli bir tasarım değişikliği yapmanın pek mümkün olmadığını kabul etmek gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   OnePlus 9 serisi özellikleri sızdırıldı!

iPhone 16 ve iPhone 16 Pro Max kamera açısından benzer bir görünüme sahip olacak. Bununla birlikte, yeni düğme düzeni sayesinde tasarım açısından da yenilenecekler. Kapasitif dokunmatik düğmelerin ya düz hale gelerek ya da kasaya hafifçe gömülerek bir dönüşüm geçirmesi bekleniyor. Spesifik ayrıntılar bilinmemekle birlikte, bu değişikliğin esas olarak aşağıdaki Motor’a yakınlıktan etkilendiği görülüyor.

iPhone 16 Pro için bir başka ilgi çekici olasılık da periskop kameranın entegrasyonunu içeriyor. iPhone 15 Pro’nun EVT1 modeli, ana kameranın CMOS’u ile karşılaştırılabilir boyutta ancak Pro Max muadilinden daha küçük olan kare bir periskop sergiledi. Bu daha küçük CMOS 4x diyafram açıklığı değişikliğine sahip olsa da EVT2 modelinde belirgin bir şekilde yoktu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz