Dev platform artık kullanılamayacak: Periscope tamamen kapatılıyor!

0

Twitter tarafından altı yıl önce satın alınmış olan Periscope, bir canlı yayın uygulaması. Twitter üzerinde bulunmayan canlı yayın özelliğinin yarattığı açığı kapatan uygulamaya artık ihtiyaç kalmadı. Çünkü Twitter Live adında bir özellik bulunuyor. Elbette ki kullanıcı sayısının azalması da kapanmasındaki önemli teşvikler arasında.

Periscope neden kapanıyor?

Periscope neden kapanıyor

Twitter’ın geçtiğimiz yıl yaptığı açıklama: “Gerçek şu ki geçtiğimiz birkaç yılda, uygulamanın kullanımın azaldığını; gördük ve uygulamanın maliyetinin zamanla artmaya devam edeceğini de biliyoruz.” şeklinde. Zaten bir yıl öncesinden, kapatılacağını bizlere söylemişlerdi. Şirketin yaptığı başka bir açıklama daha var.

” 31 Mart 2021 tarihinden itibaren Scope iOS ve Android uygulamalarına son veriyoruz. Scope web ise periscope.tv adresinde herkese açık yayınların; salt okunur bir arşivi olarak kullanılabilecektir. Ancak bu tarihten itibaren yeni bir hesap oluşturamayacak; canlı yayın yapamayacak veya jeton satın alamayacaksınız. Scope topluluğumuzun dinamik bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz. Twitter’daki sohbetlere katılmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz. ”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz