Windows 10 daha fazla özelleştirme seçeneği alır

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Windows 10 size daha iyi uyacak şekilde canlandırmayı seviyorsanız, işletim sistemi için gelecek bir güncelleme için gözlerinizi dört açın. Windows 10 için en son önizleme yapısı, bilgisayarınızı daha iyi kişiselleştirmenize yardımcı olacak bir dizi renkli özellik sunuyor.

Windows 10 Insider Derlemesindeki Yenilikler

Windows, güncellemenin rüzgarını yakaladı ve işletim sistemini değiştirebileceğiniz tüm farklı yolları araştırdı. İlk olarak, Windows 10 yakında masaüstü duvar kağıdınızda güzel fotoğraflar görüntülemek için Windows Spotlight’ı kullanabilir. Şu anda, Windows Spotlight yalnızca kilit ekranında ve Bing ana sayfasında kullanılabilir. Windows 10, oturum açmadan önce her gün size yeni bir fotoğraf gösterirse, bunun nasıl çalıştığını zaten biliyorsunuzdur.

Bu güncelleme yalnızca günlük fotoğrafı duvar kağıdınız olarak kullanmanıza izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda sağ altta “bu resim hakkında bilgi edinin” adlı küçük bir düğme görünecek. Fotoğrafla ilgili daha fazla bilgi görmek için üzerine tıklayabilirsiniz; bu, belirli bir resim dikkatinizi çekerse kullanışlıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PC'de Fortnite Nasıl İndirilir ve Başlatılır?

Windows’un size masaüstünüzde yeni bir fotoğraf göstermesini istemiyorsanız endişelenmeyin. Tamamen isteğe bağlıdır ve size Spotlight görüntülerini ilk etapta göstermek için Windows 10’u manuel olarak kurmanız gerekir.

Windows 10
Windows 10

Güncelleme ayrıca dokunmatik klavyeye bazı özelleştirme seçenekleri de getirecek. Dokunmatik ekranlı bir cihaz kullanıyorsanız, klavyenin rengini ve opaklığını ihtiyaçlarınıza daha iyi uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Son olarak, güncelleme “Cihaz Kullanımı” adlı yeni bir özelleştirme özelliği ekleyecektir. Bu, yukarıdaki ikisi gibi görsel bir değişiklik değil, ancak insanların bilgisayarlarından istediklerini elde etmek için doğru programları bulmalarına yardımcı olacak.

Aygıt Kullanımı penceresinde, kullanıcılar bilgisayarlarının yapmasını istedikleri şeyle ilgili seçenekleri değiştirebilirler. Örneğin, en son video oyun teknolojisini isteyenler için bir “Oyun” seçeneği var. “Yaratıcı” seçeneği, resim yazan veya düzenleyenler içindir ve “İş”, işlerin yapılmasını sağlamak içindir. Kullanıcı bu seçeneklerden birini etkinleştirdiğinde, Windows 10, deneyimlerini geliştirmek için onlara uygulamalar ve programlar önermeye başlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz