Crew Dragon Demo-2 İnsanlı Uçuşta Yer Alacak Astronotlar Kimdir?

0
27
Crew Dragon Demo-2
Crew Dragon Demo-2 astronotları

Tekno bilim adamı ve teknoloji haberleri ekibi olarak sizlere güncel haberleri ulaştırmaya devam ediyoruz. Bugün açıklayacağımız soru ise;ABD için tarihi bir uçuş niteliği taşıyan Crew Dragon Demo-2 insanlı uçuşunda görev alacak astronotlar kimdir?

Kısaca Crew Dragon Demo-2 İnsanlı Uçuşu

Crew Dragon Demo-2
Crew Dragon Demo-2 uçuşu

Astronotlardan bahsetmeden bu uçuşun ABD için neden önemli olduğundan bahsetsek iyi olacak. Nasa ve SpaceX tarafından düzenlenecek bu uçuşta ilk defa ABD yapımı bir uzay aracı kullanılacağından dolayı bu uçuş ABD için tarihi önem taşımakta.

 27 Mayısta gerçekleşecek uçuşta iki astronot bulunacak. Bu uçuşun amacı ise astronotları dünyanın yörüngesinde bulunan Uluslararası Uzay İstasyonuna ulaştırmak olacak. Ayrıca astronotlarla beraber bazı bilimsel kargolarda taşınacak.

Uçuşta görev alan astronotlar kimdir?

Bu görevde başarılı astronotlar Douglas G. Hurley ve Robert L. Behnken görev alacak. Bu iki astronotlar normalde arkadaşlar ve birçok ortak özellikleri bulunmakta. İkisininde astronot eşi olan bu beylerden ikisi de erkek çocuğa sahip. Şuan ikisi de Nasa’da test ekibinde çalışan astronotları gelin yakından tanıyalım

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2021'de Beklenen Yeni Apple Ürünleri
Douglas G. Hurley
Douglas G. Hurley

Douglas G. Hurley Amerikan donanmasının en önemli silahlarından F/A-18 E/F Super Hornet jetini uçuran ilk kişi unvanına sahiptir. STS-127 ve STS-135  uzay görevlerinde pilotluk yapan astronot Demo-2 görevinde ise kalkış ve iniş görevlerinden sorumlu isim olacak.

 

Robert L. Behnken
Robert L. Behnken

Diğer astronotumuz Robert L. Behnken ise gerçekten işinde başarılı biri. 2008 yılında STS-123 ve STS-130 görevlerinde yer alan astronotun 700 saati aşkın uzay uçuşu ve 37 saat uzay yürüyüşü tecrübesi bulunmakta. Robert’in bu uçuştaki görevi ise haberleşme ve bağlanma olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz